Forum: Karmienie

Tabletki antykoncepcyjne „cerazette” a karmienie

Witam wszystkie mamy! Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych stosowanych po porodzie, podczas karmienia piersią. Mój lekarz ginekolog przepisał mi i koleżance tabletki cerazette. Są one specjalnie przeznaczone dla kobiet karmiących. Niestety dowiedziałam się że częśc hormonu przenika jednak do pokarmu matki. Stą moje obawy i niepokój. Czy mogę swobodnie je stosować, czy też nie? Proszę pomóżcie i doradcie, czy stosowałyście ten rodzaj antykoncepcji po porodzie????
Dziękuję.

Dusia i Szymek

3 odpowiedzi na pytanie: Tabletki antykoncepcyjne „cerazette” a karmienie

Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki antykoncepcyjne „cerazette” a karmien

od 8 miesiecy stosuje tabletki cerazette i nie zauważyłam żadnych objawów u mojego dziecka które mogły by świadczyć o przenikaniu hormonu do mleka. Jest to bezpieczna metoda i jak narazie jedyna którą mogą stosować kobiety karmiące piersią. nie znam innej metody tak skutecznej i pewnej. Jedyny mankament to że występują często plamienia.

beasia Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki antykoncepcyjne „cerazette” a karmien

moja ginekolog tez mi je przepisała po porodzie (też karmiłam piersia), ale jak przeczytałam w ulotce, że hormon przenika do pokarmu matki, to zaczęłam mieć wątpliwości. Ponoć cerazette jest bezpieczne dla dziecka, ale ja jednak postanowilam nie brać tych tabletek. Dlaczego? No bo niby jaką mam gwarancję, ze nie jest to szkodliwe dla dziecka? Przeciez żadnych badan na dzieciach nie przprowadzali? A może skutki uboczne zażywania go ujawnią się w późniejszym wieku….
Wolalam po prostu nie ryzykować. Siebie mogę truć, ale nie swoje dzeicko….

agta Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki antykoncepcyjne „cerazette” a karmienie

Mnie tez gin przepisał te tabletki. Byłam bardzo zadowolona, nie plamiłam, a moje obawy o przenikanie do pokarmu rozwiał lekarz informując mnie że do mleka przenika dosłownie śladowa ilość, która nie jest w stanie zaszkodzic dziecku.Niestety już nie karmię, a zostały mi dwa opakowania, także jak komuś potrzebne to niech sie odezwie (najlepiej z Łodzi).
Pozdrawiam Agata i Kuba 1.07.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Tabletki antykoncepcyjne „cerazette” a karmienie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Tabletki Cerazette
Witam wszystkie mamy. Mam pytanie odnośnie antykoncepcji po porodzie i podczas karmienia piersią. Mój lekarz ginekolog przepisał mi i koleżance tabletki cerazette. Są one specjalnie przeznaczone dla kobiet karmiących. Niestety
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
kamikadze
Siedziałam sobie na kanapie... Wiktorek wlazł na nią, wstał i zaczął biec przed siebię. Widząc to złapałam go za spodnie (inaczej nie zdążyłam) i sprowadziłam na podłogę tłumacząc, że tak
Czytaj dalej