Tabletki-brak przerwy

Dziewczyny, proszę powiedzcie, czy nie zrobiłyście kiedyś przerwy między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych? I czy miało to jakieś nieprzyjemne konsekwencje?
Koleżanka wyjeżdża na wczasy za granicę i okres wypada jej akurat w terminie wycieczki…

[i] Asia i Julia (21 m-cy)

7 odpowiedzi na pytanie: Tabletki-brak przerwy

kulki Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki-brak przerwy

Żadnych konsekwencji 🙂 Robiłam tak samo – brałam kilka tabletek z kolejnego opakowania i wtedy przerwa jak mi pasowało. Tyle że u mnie było to zawsze kilka dodatkowych tabletek, nie np. całe kolejne opakowanie.

Kinga i Łucyjka (03.02.2004)

zabka Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki-brak przerwy

Moja koleżanka też miała mieć podobną sytuację i przed wyjazdem wzięła dwa opakowania nie robiąc żadnej przerwy. W ten sposób nie dostała miesiączki. Niewiem czy to jest rozsądne, myślę że trzeba to skonsultować z lekarzem czy jednorazowo tak można i nie będzie żadnych ubocznych efektów.

Pozdrawiam
Żabka i Mikołaj (13.02.03)

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki-brak przerwy

Zrobiłam tak dwa razy, właśnie podczas urlopu. Nic się nie stało, może tylko okres był ciut boleśniejszy. Lekarz twierdzi, że nie jest to niebezpieczne.
Czytałam że w niedalekiej przyszłości wejdą na rynek takie tabletki, przy których okres będzie raz na 3 miesiące. Ależ będzie fajnie!!!

Aga i Ania 14 miesięcy

magonil Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki-brak przerwy

Ja kiedyś też tak zrobiłam, wzięłam dodatkowo ponad pół następnego opakowania. Z tego co pamiętam, to chyba okres był bardziej potem obfity.

Małgosia z Weroniką (29.10.2003)

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki-brak przerwy

Ja brałam piguły bez przerw przez…. 3 miesiące!
Z zalecenia lekarza (28-dniowy okres, aniemia, osłabienie).

Beata i Ptysia (30.01.03)

1014monia Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki-brak przerwy

Wiem że niektórzy lekarze wręcz to zalecają. Robiono jakieś badania z których wynikło że kobiety współczesne mają za wiele okresów w swoim życiu , w porównaniu do kobiet żyjących dawniej i to jest m.in. przyczyną niektórych chorób nowotworowych. Ale oczywiście radzę skonsultowac się z lekarzem , bo są specjalne pigułki do łykania “bez przerwy”.

Monia i Olgutek ROCZEK !

magdashero Dodane ponad rok temu,

Re: Tabletki-brak przerwy

ja tak kiedyś zrobiłam właśnie z powodu wycieczki ale wcześniej skonsultowałam to ze swoim lekarzem i przykładowo jak brałam MERCILON to kazał nie po skończonym opakowaniu nie robić przerwy ale dostałam wtedy na ten jeden raz MAWELON (czy jakoś tak) powidział że to dlatego bo tabletki mają rożną dawkę hormonów i to czy można nie robić przerwy biorąc to samo opakowanie tabletek zależy właśnie od tego jakie tabletki się przyjmuje na stałe.
także radze lepiej skontaktować to z lekarzem

Znasz odpowiedź na pytanie: Tabletki-brak przerwy

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
jak przewieziecie dziecko ze szpitala?
Wiem, że to pytanie padło już na forum pewnie nieraz. Ja sama wcześniej nie miałam żadnych wątpliwości-przewiozę w foteliku. W sobotę byliśmy u znajomych i skrytykowali oni strasznie nasz pomysł-podobno
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
ROZSTĘPY :-(
kOCHANE! W was moja nadzieja. Czy znacie jakiś naprawdę skuteczny sposób na rozstępy, a raczej na ich uniknięcie?? Ja w pierwszej ciąży dorobiłam się okropnych rozstępów na brzuchu i mniej widocznych
Czytaj dalej