Termin porodu z USG Wam się zmienia???

Mam pytanie, termin mojego porodu to 25 luty 2005, a z badania USG termin wyszedł 2 marzec 2005. Czy podczas kolejnych badań USG ten termin ulegał zmianie? i czy ta zmiana terminu opóźniała się czy termin był wcześniejszy? Dzieki za odpowiedzi, bo nurtuje mnie ten problem – jestem nauczycielką i liczy się każdy dzień zwolnienia….. Oczywiście przepisy nie są najważniejsze, ale ciekawość jest górą, pozdrawiam, Elwira

6 odpowiedzi na pytanie: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

Mi, im później usg, tym szybciej wychodzi mi termin, ale to wszystko jest zawsze w granicach tygodnia.

Daga, Zuzia 15m i Maksio(?)21tc

kasia236 Dodane ponad rok temu,

Re: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

Ja mam termin na 27.11 ,to jest obliczenie w/g miesiączki,a dzisiaj miałam usg, ( na bardzo dobrym sprzęcie, dostałam tam skierowanie ponieważ miałam podejżenie o małowodzie ) w którym to obliczono z pomiarów płodu termin na 12.12. Słyszałam już wcześniej że tak się może zdażyć że w czasie ciąży,w miarę jak dzidzia rośnie i sie rozwija, zmienia się termin,nic się nie martw. Sama teraz jestem ciekawa kiedy moje maleńtwo przyjdzie na świat :))

Bąbelek

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

U mnie rozrzut terminów z usg był 3-tygodniowy i nie było zadnej regularności. Ponoc te najwczesniejsze usg jest najbardziej zblizone do prawdy.

olamini Dodane ponad rok temu,

Re: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

To masz niewielką różnice w terminach.
Mnie na pierwszym USG wyszło 23.09 a ostatno na 19.09.Znając życie to i tak urodzę w innym terminie

Ola,Paulina(05.05.2002) + wrzesniowa kruszynka

mayorka Dodane ponad rok temu,

Re: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

Dzieci rozwijają się w różnym tempie, stąd różnice w terminach z USG i terminu określonego na podstawie ostatniej miesiączki. Zresztą u Ciebie te różnice są niewielkie.
Terminy terminami, a dziecko i tak przyjdzie na swiat w swoim czasie – niektóre rodzą się wcześniej inne po terminie (tydzień a nawet dwa). Nie ma zatem mozliwości dokladnego zaplanowania czy też obliczenia dnia porodu.
Piszesz, ze liczy sie każdy dzień zwolnienia dla Ciebie. Nie wiem czy chodzi Ci o staż, czy chcesz dokladnie poinformować dyrekcję na kiedy potrzebne będzie zastępstwo, bo tego raczej się zrobić nie da. Nie jesteś w stanie przewidzieć jak sie będziesz czuła i kiedy będziesz musiała iść na zwolnienie.
Jeżeli jesteś w trakcie odbywania stażu, to sprawa chyba też nie jest na dzień dzisiejszy jasna w związku z nowelizacją KN (ja przynajmniej spotkałam się z różnymi opiniami). Jeżeli masz jakieś pytania, to mozesz napisać do mnie na priva – też jestem nauczycielem odbywającym staż na mianowanie.
Pozdrawiam

asia i grudniowy szymuś

--maddlen Dodane ponad rok temu,

Re: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

termin porodu ustala sie wg daty ostatniej miesiaczki…
jednak w momencie uzyskania wynikow badania USG termin ten moze ulec zmianie, jednak oba te terminy nie sa pewne na 100% ; roznica liczy dwa tygodnie w obie strony; tak naprawde chyba trudno jest srtwierdzic ternmin porodu, mi lekarze tez starsznie mącą
pozdrawiamy goraco
Magda i Listopadowe?? Malenstwo

Znasz odpowiedź na pytanie: Termin porodu z USG Wam się zmienia???

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
deszcz a dzikość serca? :)
dziś leje od rana szaro i sennie najchętniej "uwaliłabym się" pod kołderkę albo kocyk z kubkiem gorącej herbatki i książką a tymczasem muszę chodzić krok w krok za Ignasiem i pilnować aby się
Czytaj dalej
Dla starających się
9dc i brak pęcherzyka..
byłam wczoraj na usg i nie mam pęcherzyka, a to już9 dzień cyklu. Lekarka mówi, że jeszcze za wcześnie, ale ja jej nie wierzę. Zresztą powiedziała też, że do zajscia
Czytaj dalej