termin porodu

na ile wam sie sprawdzil termin porodu przewidywany przez usg? ja mam trzy rozne przy czym jeden na 31 lipca a drugi z wczoraj na 21, wg bajbusa na 23 :), czy to wogole ma znaczenie?

2 odpowiedzi na pytanie: termin porodu

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: termin porodu

według usg moja Ewunia miała sie urodzić tak ok 10 stycznia według moich obliczeń tak 21 a według lekarz obliczając od terminu ostatniej miesiączki 5 stycznia a urodziła się 3 stycznia jak widzisz te wszystki obliczenia nie trafiają do naszych dzidzusi one same wiedza kiedy ich czas ale spodziewaj sie porodu tak dwa tygodnie przed i po terminie.pozdrowienia.

anet Dodane ponad rok temu,

Re: termin porodu

Pozwole sobie zacytowac:
“Przypuszczalny termin porodu (TP) wyznacza się zgodnie z Regułą Naegelego (od pierwszego dnia ostatniej miesiączki odejmuje się trzy miesiące i dodaje siedem dni)
Dzięki USG ustala się tylko wielkość płodu i z tego wyznacza się przypuszczalny termin porodu. Jak wiadomo dziecko tuż po urodzeniu może ważyć 3kg i może ważyć 5 kg. Czy to znaczy, że ciąża u tego ostatniego trwała dłużej? Nie!
Dlatego lekarz w karcie pisze TP zgodnie z miesiączką, a kolejne badania (również USG) weryfikują termin porodu”

Mysle wiec, ze nie nalezy zbytnio sugerowac sie tym terminem z USG

Znasz odpowiedź na pytanie: termin porodu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
objawy przedporodowe ?
hej czerwcówki i wszystkie brzuchatki ! termin mam za 11 dni i dalej nic się nie dzieje ! a już 2 tygodnie nie biorę fenoterolu ! za to mam takie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
ludzka zawiść
stosunkowo wczesnie urodziłam dziecko mam 22lata bardzo chciałam taką kruszynke...Dbam o nią bardzo zreszt oboje z mężem jesteśmy az za bardzo troskilwi.ma wszystko nawet za ostatnie grosze w miesiącu
Czytaj dalej