Testy alergiczne z krwi we Wrocławiu (???)

Witam.

Mój syn skończy w tym tygodniu 4 miesiące. Właściwie od urodzenia borykamy się z ciągłymi wysypkami i to mocno swędzącymi. Wprowadziłam dietę, jego ubrania piorę w płatkach mydlanych itp. Wysypka jednego dnia jest, następnego nie ma i tak w kółko. Chciałabym przeprowadzić testy z krwi – w szczególności na białko mleka krowiego (mimo, że nie jem nabiału od jakiś 2,5 miesiąca wysypka ciągle się pojawia), by wiedzieć czy moja dieta ma nadal sens Gdzie we Wrocławiu mogę wykonać takie testy?

10 odpowiedzi na pytanie: Testy alergiczne z krwi we Wrocławiu (???)

gosia-1983 Dodane ponad rok temu,

np w dolmedzie, ale jak dla mnie to bez sensu, dziecko za malutkie jest, testy nie wyjdą wiarygodne.

bep Dodane ponad rok temu,

Dolmed – płatne. Kliniki..
Najpierw poszłabym do dobrego lekarza – alergologa! Bo testy z krwi nie wyjdą wiarygodnie. Maluch jest za mały.

gosia-1983 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bep:Dolmed – płatne. Kliniki..
Najpierw poszłabym do dobrego lekarza – alergologa! Bo testy z krwi nie wyjdą wiarygodnie. Maluch jest za mały.

my właśnie tam byliśmy u dziecięcego alergologa. jeśli ma się skierowanie chyba płacić nie trzeba? (za poradę)

bep Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gosia 1983:my właśnie tam byliśmy u dziecięcego alergologa. jeśli ma się skierowanie chyba płacić nie trzeba? (za poradę)
Za testy mimo skierowana od alegrologa płaciliśmy w dolmedzie. Robiliśmy wyłącznie panel pokarmowy i kosztowało nas to 150 zł. Wizyta u państwowego alergologa – za friko. Z Młodszym byłam prywatnie – taka przyjemność to było 100 zł a ile teraz to nie mam pojęcia.

gosia-1983 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bep:Za testy mimo skierowana od alegrologa płaciliśmy w dolmedzie. Robiliśmy wyłącznie panel pokarmowy i kosztowało nas to 150 zł. Wizyta u państwowego alergologa – za friko. Z Młodszym byłam prywatnie – taka przyjemność to było 100 zł a ile teraz to nie mam pojęcia.

my byliśmy miesiąc temu, prywatnie, płaciliśmy 80zł, testów nie robiliśmy ale wiem ile kosztują

malgosiabezjasia Dodane ponad rok temu,

Zrobiliśmy w Dolmedzie. Panel pokarmowy 100zł + dodatkowo mięsko kurczaka i roztocza kurzu domowego po 25zł każdy. Pani w labie powiedziała, że można takim maluszkom robić z krwi, bo jeśli dziecko miało już kontakt z alergenem to badanie wykaże czy jest alergia. Ponadto część krwi zostaje przechowana przez 2 miesiące w ich laboratorium, gdybyśmy chcieli jeszcze zrobić jakieś alegeny bez ponownego kłucia maluszka 🙂

Za tydzień będą wyniki więc napiszę wam jak to wygląda.

Ps. u alergologa byliśmy i jedyne co zaleciła to maść Elidel na wysypkę dla dzieci z AZS i dietę eliminacyjną lub przejście na bebilon pepti.

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Szkoda tylko, że panel robiliście, a nie pojedyncze, wybrane alergeny. Byłaby większa wiarygodność.

malgosiabezjasia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mata_Hari:Szkoda tylko, że panel robiliście, a nie pojedyncze, wybrane alergeny. Byłaby większa wiarygodność.

No właśnie kobieta w labie powiedziła, że nie ma różnicy, a panel jest tańszy dlatego, że mają więcej próbek i nie marnują jednego odczynnika na jednego pacjenta Może nie miała racji? Więc na czym polega różnica skoro i tak dostanę wynik z każdego alergenu w panelu

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Z tego, co mi wiadomo, to panele robione są inną metodą niż pojedyncze alergeny.

kingabioaronc Dodane ponad rok temu,

Najpierw powinnaś pójść do pediatry, niech oceni jak wyglądają te zmiany i jeśli go zaniepokoją da skierowanie na badania albo do szpitala (oddział alergologiczny jest m.in. na Wrońskiego), ew. podpowie jakie zrobić badania. Prywatnie, to zrobią wszystko co zechcesz, jeśli tylko zapłacisz. A chodzi o to, żeby wyniki były wiarygodne i przydały się do dalszej diagnostyki.

Znasz odpowiedź na pytanie: Testy alergiczne z krwi we Wrocławiu (???)

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
reportaż o dobrym dotyku
Dzień dobry:) Piszę reportaż o dobrym dotyku w przedszkolu oraz o efekcie ubocznym szumu wokół złego dotyku, który był w mediach nie tak dawno. Chodzi mi o zakaz przytulania dzieci
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Prośba o głos :D
Pomożecie dostać się zespołowi mojego męża na festival? Jeśli któraś ma ochotę niech wyśle maila z każdego mozliwego adresu na adres [email]festival. [email protected][/email], w temacie maila trzeba wpisać "70". Z góry dziękuję
Czytaj dalej