tętno dzidziusia

Jestem zdenerwowana. Byłam dzisiaj u lekarza i próbował posłuchać tętna dzidziusia, ale niestety nie udało się. Położna zaczęła mnie pocieszać, że może jeszcze za wcześnie. Jestem w 12 tygodniu. Powiedzcie czy to możliwe żeby jeszcze nie było słychać?

Bożena i dzidzia

12 odpowiedzi na pytanie: tętno dzidziusia

kasiulek Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Nie przejmuj się ja byłam tez w 12 tygodniu i u mnie też nie było słychać tentna, a lekarz nie chciał mnie mocno naciskac na brzuch bo skarżyłam się że pobolewa. U mnie było tylko słychać ruchy dziecka – tak powiedział mi lekarz że to co słychać to się dziecko przekręca.
Nie martw się głowa do góry kruszynka na pewno była jeszcze za malutka żeby posłuchać tentna ja ide do lekarza 25 wrzesnia i mam nadzieję że wtedy usłyszę. Tobie życzę tego samego, napewno usłyszysz.

Kasiulek i Marcowy Pływak (03.03.2004)

bozka Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Dzięki za pocieszenie. Trochę się uspokoiłam, ale całkowicie uspokoję się dopiero w poniedziałek jak zrobię usg.
Pozdrawiam

Bożena i dzidzia 01.04.2004

bozenkan Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Uspokoisz się jak na USG na własne oczy zobaczysz malutkie bijące serduszko. Nie martw się w 12 tyg. maleństwo ma tylko ok 4-5 cm i trudno je jeszcze uszłyszeć.

Bożenka i Kruszynka (02.11) prawdopodobnie (ale nie ostatecznie) Ewunia

tryton Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Bez paniki!!!!
ja usłyszałam Maluszkowe serduszko dopiero w14 tyg.!!!!
A nawet na ostatniej wizycie w 19 tyg. Maluszek, ciągle się chował i bicie serdunia zanikało, natomiast było słychac jak kopie i sie wierci.
Żadnych smuteczków. Bo jak powiedział moj ginio od USG, jak mama się denerwuje, to zweżają sie naczynia krwionośne i Maluszek jest niedotleniony

No to pa:)))
Tryton i Maluszek, początek stycznia 2004

karolka74 Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Tak naprawdę na tych aparacikach tętno dobrze słychać od ok. 18 tyg. bo wtedy dzidziuś już nie jest taki maleńki żeby się dobrze ukryć. To jest tak samo jak z KTG – standardowo nie ma sensu żeby je wykonywać przed 30 tyg. ciąży, bo dziecko ma na tyle dużo miejsca, że co chwila ucieka i nie słychać tętna. Jak leżałam na patologii od 29 tyg. i robili mi KTG codziennie to zwykle wychodziła połowa zapisu bo Mała tak uciekała spod czujnika. A jak byłam na kontrolnym KTG ostatnio tj. w 36 tyg. to już była na tyle duża, że nie miała gdzie uciec i ani razu nie zginął sygnał.
A tak poza tym to nasze dzieci potrafią nam robić różne psikusy i któregoś dnia w szpitalu jak przyszła rano położna sprawdzić tętno tym małym aparacikiem to szukała dobre 10 min zanim znalazła, pomimo, że ja byłam już po 30 tyg. ciąży. Myślałam, że umrę ze strachu. Ale wreszcie się udało.
Pozdrowionka,

Karolka z Julią (11.10.2003)

madzia27 Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

A mnie w 12 tyg. pani doktor specjalnie nie osłuchiwała – jak powiedziała, żebym się nie martwiła jak nie będzie słychać. Za to w 18 – serduszko waliło jak oszalałe

madzia i styczniowy wędrowniczek

kiciucha Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

na tym etapie ciązy najlepiej zrobic usg na którym widać bijące serduszko. Ja pierwsze badanie tętna aparatem miałam robione w 17 tygodniu i lekarz musiał dobrze manewrować żeby znaleźć tętno dzidzi.Nie martw sie napewnop wszystko jest w należytym porzadku.
kiciucha i maleństwo 19-01

bejka Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Nie ma powodu do strachu. Mój lekarz w 16 tygodniu szukał bijącego serducha i ostrzegł mnie zanim zaczął badać, żebym się nie denerwowała jeśli bicia serca nie usłyszy. Po chwili poszukiwań udało się usłyszeć bijące 160/min serduszko mojego Nowego i muszę przyznać, że jest to jeden z bardziej wzruszających dźwięków. Powodzenia i nie przejmuj się za bardzo

Bejka i Nowy ~23.01.2004

sylwiap25 Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Nie denerwuj sie.Ja tez mialam takie male zaniki tetna.Jesli maluch jest odwrocony serduszkiem do wnetrza brzuszka tetno jest slabiutkie lub wogole nie slyszalne.Jesli masz watpliwosci idz zrob poprostu Usg.

Pozdrawiam Sylwia i Wiktorek

erika26 Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

ja bylam w 13 dzisiaj i tez nie bylo slychac a na usg dzidzia sie ruszala i bilo jej serduszko

Erika26
+Malenstwo -15 marzec

bozka Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Dziękuję wszystkim dziewczynom za pocieszenie mnie w piątek. Byłam dzisiaj na usg i widziałam swojego dzidziusia !!!!
Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie macie pojęcia jak się cieszę.
Pozdrawiam

Bożena i dzidzia 01.04.2004

kasiulek Dodane ponad rok temu,

Re: tętno dzidziusia

Cieszę się z razem tobą:)))) oby dzidziuś nie płatał już mamie takich figli i następnym razem dał posłuchać swego serduszka…
Powodzenia i pozdrawiam

Kasiulek i Marcowy Pływak (03.03.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: tętno dzidziusia

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Wrócę? NIe wrócę?
Wychodzę do lekarza...Miałam rano, ale mi wizytę przełożył!!! (brrrr) Tak czy inaczej dwa razy w tygodniu się muszę meldować... ! A ja czuję, że brzuch DUŻO niżej... Oby nas jeszcze do
Czytaj dalej
Dla starających się
Zastanawia mnie to!
Dziewczyny! Gdzieś przeczytałam,że temperaturę należy mierzyć zaraz po przebudzeniu (przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności!) w pochwie (5 min.), w odbytnicy (5 min.) lub w ustach (8 min.) (nie pod pachą!)
Czytaj dalej