theopaverin – czy ktoś brał?

Witam! Mój ginekolog zalecił mi lek rozkurczowy – theopaverin /mam kilka – kilkanaście razy dziennie twardnienia i skurcze macicy. W encyklopedii leków czytałam, że theopaverinu nie noależy stosować w ciąży. W internecie znalazłam informacje, że nie stwierdzono negatywnego wypływu leku na płód. Na tej stronie czytam, że częściej przepisywana jest no-spa i fenoterol. Czy ktoś brał theopaverin, czy dzidziuś urodził się zdrowy? Może więcej informacji na temat tego leku?

3 odpowiedzi na pytanie: theopaverin – czy ktoś brał?

kata Dodane ponad rok temu,

Re: theopaverin – czy ktoś brał?

Witaj, ja łykam theopaverin od jakichś 4 tygodni, 2 razy dziennie po jednej, do tego duphaston też dwa razy po jednej, tak mi ginka zapisała, no więc chyba wie co robi, ja nie stwierdziłąm żadnych skutków ubocznych, poniżej skopiowałam Ci informację z internetu

THEOPAVERIN

Na receptę
Producent Polfa-Pabianice, Polska.
Forma leku: tabletki.
Zawartość substancje czynne – teobromina, papaweryna.
Sposób działania Teobromina i papaweryna działają bezpośrednio rozkurczowo na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, serca, oskrzeli, moczowodów oraz pęcherza moczowego. Lek roszerza również naczynia wieńcowe, jeśli nie są one miażdżycowo zmienione.
Zastosowanie Lek wspomagający w leczeniu choroby wieńcowej. Obecnie rzadko stosowany.
Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w uczuleniu na papawerynę lub teobrominę, w jaskrze, w ostrym uszkodzeniu wątroby, w bloku serca, w przeroście gruczołu krokowego. Preparatu nie podaje się małym dzieciom.
Theopaverin może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też w trakcie jego stosowania nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych.
Działania niepożądane >1/100- Zaburzenia w pracy wątroby. Nudności. Zaparcie. Suchość błony śluzowej jamy ustnej. Zawroty i bóle głowy. Uderzenia gorąca i zaczerwienienie twarzy.
1/1000- Nieregularna praca serca, wzrost lub spadek ciśnienia krwi. Zapalenie wątroby.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorośli 1 tabletka 3-4 razy dziennie.
Ciąża i karmienie Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Nie wiem dokłądnie jak to działa w przypadku ciąży ale nie wynika z tej ulotki nic strasznego, może dziewczyny które już urodziły coś więcej powiedzą, bo sama też jestem ciekawa, pozdrowionka

Kasia + Czerwcątko 2004 13.06.04

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: theopaverin – czy ktoś brał?

Ja brałam ten lek, jednak on bardzo obniża ciśnienie. Ja nie dość, ze jestem niskociśnieniowcem i mało zawału nie dostałam to miałam po nim straszne migreny. Lekarka kazała odstawić!!!

Anka i Basiulec (prawie 11 m-cy)

fionnula Dodane ponad rok temu,

Re: theopaverin – czy ktoś brał?

Witam, ja też przez jakiś czas brałam theopaverin, podawali mi go nawet w szpitalu, także myślę, że nic złego nie zdziałał. Chyba nie ma się co martwić na zapas.

Fiona i Igor/Gabrysia (01.04.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: theopaverin – czy ktoś brał?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
OBRACANIE GŁÓWKI NA JEDNĄ STRONĘ
Czy miałyście może taki problem z dzidzią, że upodobała sobie jedną stronę główki i ciągle na niej leżała? Jeżeli tak to jak to zwalczyłyście? KRYNIA I ALEKSANDRA19.09.2003 [img]https://metik1.webpark.pl/o.jpg[/img]
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
O tym jaki ze mnie kretyn.
Nawet nie wyobrazacie sobie jaki ze mnie jest debil. Przybijalam napy do spodnicy. Mlotem... Na podlodze, na kafelkach... Wale,wale..wale.. ...-i nagle....[img]/images/forum/icons/blush.gif[/img] ..myslalam, ze zrobie pod siebie z bolu...O tak.. [b]przydzwonilam sobie mlotem palucha[/b]. Z calej sily,bo nap
Czytaj dalej