tiki?

Kurcze nie wiem co mam o tym myśleć. Od 3 tygodni Adaś robi taki dziwny ruch głową. Podnosi ramiona lekko do góry i przechyla do tyłu głowę. Wygląda to tak na pierwszy rzut oka jakby coś mu na szyi przeszkadzało np metka w bluzce. Jednego dnia robi to po kilkanaście razy na dzień, drugiego prawie wcale tego nie widzę. Zauważyła to teściowa jak akurat byłam z Filipkiem w szpitalu i dzieci były u niej. Jak tylko mogłam poleciałam z nim do pediatry. Zauważyła tik głową a do tego Adaś zaczął się wstydzić, spuścił głowę i mrużył oczy. Zapytała się mnie czy on często tak mruży te oczy. Owszem zdarza mu się ale tylko w sytuacjach jak właśnie się wstydzi albo jak się obrazi, to się właśnie tak boczy. Nie przywiązywałam do tego wagi bo nigdy nie robił tego w innych sytuacjach.
Dostałam skierowanie do neurologa na którym pisze “zespół tików”. Jak sobie to wbiłam w Google i poczytałam, tak szybko zamknęłam komputer.
Ja chyba się wykończę nerwowo. W lipcu zauważyłam za uchem Adasia guza. Biorąc pod uwagę jakie mam problemy z Filipkiem to w momencie oświeca mi się w głowie czerwona lampka. Po oddziałowej znajomości, zaliczyliśmy hematologa. Potem było USG aż w końcu biopsja cienkoigłowa, która ponoć miała rozwiać wszelkie wątpliwości i chyba rozwiała bo wyszło, że to po wirusowy węzeł chłonny. Uspokoiłam się. Nie minęły 3 tyg i teraz to.
Na jutro mam umówionego neurologa ale boję się.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
Dodam, że jak się go zapytam czy coś go boli, to mówi, że tak i pokazuje na szyję z tyłu ale nic tam nie ma. Przy tym zachowuje się normalnie, nie marudzi, jest pogodny, nie zawiesza się.
Jak rozmawiałam z lekarką Filipka na oddziale to wg niej to może być na tle nerwowym.

1 odpowiedzi na pytanie: tiki?

nala Dodane ponad rok temu,

Wiesz, córka mojej znajomej też miała “tiki”, zaczęły się nagle nie wiadomo skąd, miała wtedy 7 lat. Poszła z nią do apteki i kupiła witaminę C mówiąc jej,że to lekarstwo na jej “tiki”, brała codziennie i “tiki ” minęły;) Jeżeli to faktycznie na tle nerwowym to może i u Was podziała. A szyja może go boleć bo jak gwałtownie odchyla głowę do tyłu kilkadziesiąt razy dziennie to mógł sobie coś tam ponaciągać.

Znasz odpowiedź na pytanie: tiki?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Rossmann wycofuje partie płynu do kąpieli Babydream
[url]https://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,125292,12595931,Rossmann_wycofuje_plyn_do_kapieli_dla_dzieci_Babydream.html[/url] Dla użytkowników powyższego.
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Internetowa nauka angielskiego, dla dziecka
Hej Czy czyjes dziecko korzystało z takiej formy nauki? Czy to się sprawdza? Możecie cos polecic? Z braku czasu mlody nie korzysta z dodatkowych lekcji angielskiego, a pewnie by się przydało... Pozdrawiam
Czytaj dalej