toksoplazmoza

Dziewczyny czy ujemny wynik badania na toksoplazmozę to dobrze, bo gdzieś czytałam, że jest ryzyko, iż mogę się zarazić właśnie teraz. Czy będę musiała powtarzać to badanie i czy zarażnie się toksoplazmą jest proste???
Dzięki za odpowiedzi z góry!

5 odpowiedzi na pytanie: toksoplazmoza

gosia75 Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Rozumiem, że robiłas badania na przeciwciała IgG? Jeśli masz wynik ujemny, tzn. że przeciwciał tych nie posiadasz i że tokso nigdy nie przechodziłaś. I to faktycznie dobrze, że wynik ujemny. Gdybyś miała dodatni musiałabyś zrobić jeszcze badania czy w chwili obecnej nie chorujesz i to byłoby ważniejsze badanie.
Faktycznie, nie masz przeciwciał więc możesz się teraz zarazić, ale to wcale nie jest takie proste 🙂 Musisz dbać o higienę, myć owoce, warzywa, ręce, dobrze przegotowywać mięso, nie jesć surowego typu tatar, nie samkuj mielonego i jego doprawienia, uważaj na koty i odchody zwięrzęce [to przy pracach w ogórdku]. Ogólnie to się nie martw, bo jest dobrze. Trzymaj się.

Gosia

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Dobrze. Możesz się zarazić, ale po co martwić się na zapas? Na pewno Ci to nie grozi, jeśli faktycznie zrobisz tak, jak napisała Gosia. A ja tatara tak lubię 🙁

acia32 Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Ja robiłam badania IgG i IgM. Oba wyszły ujemne czyli nie chorowałam nigdy i nie jestem chora na toksoplazmozę.
W takim przypadku za jakiś czas dobrze jest powtórzyć IgM czy się nie zaraziło chorobą (bo nie ma odporności jeśli IgM było ujemne).
Trzeba uważać na koty tzn nie całować się żeby ocysty (chyba tak się to nazywa) nie dostały się do organizmu.
Ogólnie myć ręce, owoce, warzywa i nie jeść tatara ani innych surowych mięs.
Tyle ja wiem na ten temat ale może ktoś jeszcze coś doda.
Nie martw się jak do tej pory nie chorowałaś to i teraz będzie dobrze ale na wszelki wypadek uważaj.
Ja wczoraj powtarzałam IgM i jest nadal ujemne.
Pozdrawiam
Beata

acia32 Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

I jeszcze zapomniałam dodać żeby nie grzebać w ziemi bo tam się często kotki załatwiają.Jeśli już musisz poprzesadzać kwiatki to rób to w rękawiczkach.
Spokojnej ciąży
B

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Poszukaj na Forum było kiedyś dużo o tym.

Jonatan (20.04.2005)

Znasz odpowiedź na pytanie: toksoplazmoza

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
dobry optyk w Warszawie?
Szukam optyka, który ma w ofercie pocieniane szkła okularowe (np. firmy HOYA lub inne renomowane), duży wybór oprawek (u mnie zawsze problem z doborem) a co najważniejsze wykonuje swoją pracę
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
ptasia grypa
Wczoraj w Dzienniku Telewizyjnym podawali, że cena drobiu spadła do 4 zł. Czytałam, że chorobą nie można się zarazić od pieczonego mięska, a co z jajkami??? sama nie wiem Dziewczyny, będziecie
Czytaj dalej