Toksoplazmoza

Dziewczyny czy robiłyście badania na toksoplazmozę? Ja w pierwszej ciązy robiłam a teraz jeszcze nie. Wczoraj mój mąż wrócił z Dominikiem od znajomych którzy mają kota. Dominik zachwycony świetnie się z nim bawił a że jest bardzo przyjacielsko nastawiony do świata to pewnie go całował, głaskał itd. W dodatku jest cały podrapany. Zresztą dzieci w tym wieku uwielbiają piaskownicę a tam wiadomo że jest wszystko 🙁 Czy on się mógł zarazić a ja od niego? Wczoraj się wystraszyłam i nastraszyłam mężą a najgorsze jest, że nie wiem jak to jest, przecież z tego wychodzi że powinnam co chwilę się badać…

Neti i Dominik i kwietniowa niespodzianka 🙂

3 odpowiedzi na pytanie: Toksoplazmoza

zwariowana Dodane ponad rok temu,

Re: Toksoplazmoza

Witaj. Jestem w pierwszej ciąży, badanie robiłam. Z tego co piszesz wynika, że wyniki miałaś z poprzedniego badania ujemne. Nie przechodziłaś choroby ? IgG i IgM masz ujemne. Zarazić się można (z tego co wiem) przez kontakt z odchodami. Jak dawno robiłaś poprzednie badanie?
PS. Ja mam w domu 2 koty. Od jakiś 6 lat. W wyniku mi wyszło, że nie mam i nie chorowałam pomimo stałej z nimi styczności. Generalnie zaleca się to badanie zawsze, ale najlepiej poradź się lekarza.
Pozdrowienia i niepanikuj.

kallan Dodane ponad rok temu,

Re: Toksoplazmoza

Nie robiłam badań, bo jak się w końcu zebrałam, żeby je zrobić to zaszłam w ciążę. Mam w domu kota i dużo osób mnie straszyło różnymi potwornościami związanymi z toksoplazmozą, że aż się wściekłam i trochę poczytałam na ten temat. Koty odpowiadają za niewielki procent zarażeń toksoplazmozą. Bardziej narażone na nosicielstwo są te zwierzaki, które wychodzą na dwór i polują np na myszy.Toksoplazmozą szybciej można się zarazić jedząc surowe mięso (np próbując mielone), dlatego kobiety w ciąży nie powinny surowego mięsa spożywać, próbować itp. Jeśli dbacie o higienę a maluch umył rączki i buzię, to nie powinnaś się na zapas martwić.
Ja też czekam na badania, ale nie chcę wariować i myśleć a co by było, gdyby…
Pozdrawiam
Kamila

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: Toksoplazmoza

Zajrzyj tutaj

[Zobacz stronę]

i tu

[Zobacz stronę]

Może znajdziesz odpowiedzi na pytania, które Cię niepokoją.

Pozdrawiam!

Znasz odpowiedź na pytanie: Toksoplazmoza

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
zoltaczka 6 tydzien
ostatnie wyniki badan bilirubina calkowita 264,4 STRASZNIE SIE MARTWIE
Czytaj dalej
Dla starających się
Nie wiem co ma robic....???
Jest 35 dc....nie ma @ a powinna byc 4 dni temu, nie boli mnie brzuch tak jak zawsze przed okresem, tylko bardzo leciutko go czuje, troche bolą piersi, nie testuje
Czytaj dalej