?

Witam mam pytanie jak to jest: jestem w ciąży z drugim dzieckiem pierwsze ma 2 latka, mąż pracuje. I teraz jak ja pójdę do szpitala co z dzieckiem, mąż dostanie ze swojej pracy opiekę na dziecko dwa dni które mu przysługuje na rok, a co później ma brać urlop czy przysługuje mu jakieś wolne, kto może wypisać zwolnienie z pracy. Bo to że jak wyjdziemy ze szpitala to mąż dostaje opiekę nade mną 2 tygodnie, później ojcowski 2 tygodnie(do roku czasu) a jak ja jestem w szpitalu?

5 odpowiedzi na pytanie: ?

kamila1985 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez syla27:Witam mam pytanie jak to jest: jestem w ciąży z drugim dzieckiem pierwsze ma 2 latka, mąż pracuje. I teraz jak ja pójdę do szpitala co z dzieckiem, mąż dostanie ze swojej pracy opiekę na dziecko dwa dni które mu przysługuje na rok, a co później ma brać urlop czy przysługuje mu jakieś wolne, kto może wypisać zwolnienie z pracy. Bo to że jak wyjdziemy ze szpitala to mąż dostaje opiekę nade mną 2 tygodnie, później ojcowski 2 tygodnie(do roku czasu) a jak ja jestem w szpitalu?
Nie wiem dokładnie ale z tego, co słyszałam, jeśli nie pracujesz, Twój mąż nie dostanie urlopu ojcowskiego, bo może go wziąć tylko jeśli Ty wykorzystasz macierzyńskiego ileś tam tygodni, a skoro nie przysługuje Ci to mąż też nie dostanie, ale jak pisałam, nie wiem czy to jest prawda. Zwolnienie z pracy może wypisać tylko i wyłącznie lekarz, jeśli chodzi opiekę nad żoną i dzieckiem to może to być lekarz rodzinny. Z tego, co mi się wydaje to mąż musiałby wziąść urlop jeśli byłabyś w szpitalu a On chciałby zaopiekować się dzieckiem lub nie macie go z kim zostawić. Niestety taka Polska rzeczywistość, że trzeba sobie radzić samemu w takich sytuacjach lub liczyć na pomoc rodziny, najbliższych. Ale może niech się jeszcze wypowie ktoś, kto wie z własnego doświadczenia, to będą rzetelniejsze informacje.

zuzel Dodane ponad rok temu,

Urlop okolicznościowy z okazji urodzenia drugiego dziecka 2 dni.
Urlop ojcowski (albo tacierzyński – nie pamiętam nazwy) 2 tygodnie.
Z tego można korzystać od dnia porodu, nawet jak jesteś w szpitalu.

Nie wpadłam na:
Opieka nad 2latkiem 2 dni.
Opieka nad żoną po porodzie 2 tygodnie. Z tym nie wiem dokładnie jak jest. Czy przysługuje tylko po cc, czy po porodzie sn też. Nie wiem też jak chętnie lekarze to wypisują bo nie korzystałam.

syla27 Dodane ponad rok temu,

w tej chwili jestem na chorobowym czyli jestem zatrudniona więc o to się już nie martwię czy tata dziecka dostanie ojcowski choć nie wiedziałam że jeśli ja bym nie pracowała ojciec dziecka- nie przysługuje ojcowski. czyli wychodzi na to że jest 4 dni urlopu a mianowicie 2 dni opieki na dziecko pierwsze, i 2 dni okolicznościowego z okazji urodzenia drugiego.
a co do porodu to wiem że po cc jest 2 tygodnie opieki ale właśnie czy silami natury nie wiem również

sociallead-pl Dodane ponad rok temu,

Zastanawiasz się jakie pieluszki wybrać dla swojego dziecka?
Zamów darmowe próbki pieluszek Pampers na [Zobacz stronę] i skorzystaj z wiedzy ekspertów.

sociallead-pl Dodane ponad rok temu,

Zastanawiasz się jakie pieluszki wybrać dla swojego dziecka?
Zamów darmowe próbki pieluszek Pampers na [Zobacz stronę] i skorzystaj z wiedzy ekspertów.

Znasz odpowiedź na pytanie: ?

Dodaj komentarz

Polecam
wozek spacerowka
Poszukuje fajnej spacerowki, mam takie wymagania 1. musi miec kola pompowane 2. musi miec rozkladane siedzisko na lezaco 3. musi miec duzy kosz na zakupy 4. musi miec regulowana raczke 5. musi miec skretne kola super
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Komunikacja w Warszawie
Pomóżcie proszę Do Warszawy przyjadę pociągiem z Katowic i docelowo mam dotrzeć na Myśliwiecką Czy mam nabyć bilet do Warszawy Centralnej czy może wybrać od razu inny dworzec (bo jakieś remonty, przebudowy
Czytaj dalej