TORBIEL PO PORONIENIU

Po zabiegu mam już drugą torbiel, najpierw miałam na prawym jajniku wielkości mandarynki, ale zniknęła po braniu luteiny. Wczoraj byłam u gina i okazało się, ze teraz mam na lewym trochę mniejszą i kazał dalej brać mi podjęzykowo luteinę od 16 do 25 dnia cyjlu przez 2 miesiące. Gin twierdzi zeby sie nie przejmować. Ale jak ja mam się nie przejmować skoro powiedział, że przy torbielach nie ma owulacji, tzn. nie mogę zajść w ciązę. Proszę o opinie, czy któraś z was też to miała i czy faktycznie przy torbieli nie ma owulacji?

4 odpowiedzi na pytanie: TORBIEL PO PORONIENIU

Dodane ponad rok temu,

Re: TORBIEL PO PORONIENIU

Witaj!
Z tego, co mi wiadomo, są chyba ze 2 (jeżeli nie 3) rodzaje torbieli. Z własnego dośiwadczenia znam torbiel tzw. czynnościową, powstałą z niepękniętego pęcherzyka.
Takie torbiele tworzą się często właśnie po poronieniu, kiedy równowaga hormonalna zostaje zaburzona.
Brałam jakieś leki, ale nie pamiętam nazw, po następnym okresie już jej nie było – wchłonęła się.
Tak się zdarza, że: niepęknięty pęcherzyk = torbiel = niemożność zajćia w ciążę.
Nie przejmuj się, skoro jesteś pod opieką lekarza, na pewno wszystko wórci do normy i niedługo pojawisz się na „oczekujących”.
Ja po historii z torbielą też się porządnie wystraszyłam i wszystko widziałam na czarno. Tymczasem już od prawie 15 m-cy jestem mamą Dominiczka – rozbójniczka
Głowa do góry
Pozdrawiamy

Gonia + Mimiś 21.01.03r.

cleo11 Dodane ponad rok temu,

Re: TORBIEL PO PORONIENIU

Dzieki za ciepłe słowo, staram sie nie przejmować ale nie zawsze mi sie to udaje. Mam 30 lat i zaczynam się juz martwić, że moze zabraknie mi czasu.

maja25 Dodane ponad rok temu,

Re: TORBIEL PO PORONIENIU

Ja byłam wczoraj u gina i dowiedziałam sę że mam jeszcze jakieś pozostałości po łyżeczkowaniu i dodatkowo na jajniku cyste. Gin kazał sie nie martwić i powiedział że samo wszystko powinno się oczyścić. Tak więc może ta torbiel u ciebie też zniknie. Potrzeba trochę czasu pewnie na to wszystko. Pozdrawiam.
Magda

vanilka Dodane ponad rok temu,

Re: TORBIEL PO PORONIENIU

Witaj Cleo,
ja miałam poroninienie rok temu, sam początek ciąży 8 tydzień. Po badaniach histopatologicznych okazało się, że jest podejrzenie zaśniadu groniastego, co oznaczało ciągłe badanie beta hcg i przez rok żadnej ciąży. Po poronieniu okazało się, że mam torbiel, nie dużą ok. 3 cm, kóra do tej pory nie zniknęła mimo brania tabletek antykoncepcyjnych. Byłam u wielu lekarzy i zdania były podzielone- wycinać czy nie. Nie zdecydowałam się na wycięcie, co 3 miesiące mam USG i własnie zaczynam starania o nowego dzidziusia. Jestem dobrej mysli i mam nadzieję, że wkrótce – już mam skończone 30 lat – zostanę mamą. Znam swój organizm i przy rozbieżnych zdaniach lekarzy zdałam się na swoją intuicję. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
P.S. Jedno z USG robione było w srodku cyklu iwykazało, że owulacja jak najbardziej jest !

Znasz odpowiedź na pytanie: TORBIEL PO PORONIENIU?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Modna Maja!!!
Mamuśki, może któraś z was orientuje się gdzie w Warszawie znajdę ubranka firmy Modna Maja. Niedawno dostałyśmy, znaczy moja córcia, od babci sukieneczkę tej firmy. Niestety pech chciał, że uprałam
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Do posiadaczek Baby Dreams
Pomóżcie! Mam Starlet, ale myślę, że to, o co chcę spytać, mają inne spacerówki tak samo. Chodzi o osłonę na nóżki. W instrukcji jest napisane, żeby w razie potrzeby przypiąć
Czytaj dalej