Trzeci migdał wycinać czy nie ?

Jeśli jest już taki wątek przepraszam że założyłam drugi i proszę o przekierowanie mnie na właściwy.

Czy któraś z Was wycinała dziecku trzeci migdał?
Zdania są podzielone jedni mówią tak drudzy żeby lepiej nie ruszać?

córka ma przerost II stopnia… Nie choruje jakoś szczególnie często ostatnio 3 antybiotyki przez cały rok, ale ma problem ze ściekającym katarem ( nie wiem czy wiązać go z alergią czy z tym migdałem) no i spi z otwartą buzią i chrapie w nocy. ( czasmai chrapie czasami jakby sapkę miała różnie to bywa)
Jeśli macie chęć podzielcie się swoimi opiniami bardzo proszę.

Strona 4 odpowiedzi na pytanie: Trzeci migdał wycinać czy nie ?

 1. Katharinka oby leczenie przyniosło efekt ja zskrapiam Filipowi najpierw jedno ucho leży na bokj aż kroe spłyną potem zatyka nos i dmucha żeby ucho sie odetkało.

  • Zamieszczone przez izabel-la1986
   Taki straszny ten drenaż? Filip teraz bardzo sie męczy nie chodzi do kościoła bo jak grają organy to uszy go bolą w przedszkolu jak jest bąrdzo głośno to też zatyka bo go bolą. Pani laryngolog boi sie że może mieć niedosłuch i może być potrzebny aparat ale narazie czekamy na drenaż.doktorka powiedziała, że jeszcze nie widziała takich blizn po paracentezie.

   Biedny -strasznie współczuję.
   My też mieliśmy mieć drenaż, ale udało się bez (za to usuwaliśmy 3ci i podcinaliśmy migdałki podniebienne -też nieprzyjemna sprawa). Z tego co widziałam w szpitalu po drenażu dyskomfort utrzymuje się dłużej, ale wiadomo, że w takiej sytuacji wyjścia nie ma -to konieczność.
   A ja też cały czas się boję, żeby to wszystko nie powróciło.

   • Zamieszczone przez Katharinka
    Nie wiem słyszałam i czytałam że coś daje…

    Otoventowe baloniki działają podobnie jak balon Polizera, grucha którą laryngolodzy w gabinecie przedmucą trąbki – zawsze warto spróbować, wygoda taka, że ćwiczysz w domu a nie trzeba biegać do lekarza, ale też trzeba być wyczulonym by nie dmuchać przy nieżycie noska bo można wprowadzić zakażenia do ucha środkowego.
    My baloniki dmuchaliśmy długo, teraz już bez tego potrafi trąbki przedmuchiwać.
    Macie laryngo niebawem – może poczekać z tym do wizyty by dał Wam na ćwiczenia zielone światełko

    • Aniu wiesz co spróbuje jutro zadzwonić do kiliniki i zdobyć jego numer i jeśli każe kupić balona to kupie już teraz i zacznę działać

     • Zamieszczone przez izabel-la1986
      Katharinka oby leczenie przyniosło efekt ja zskrapiam Filipowi najpierw jedno ucho leży na bokj aż kroe spłyną potem zatyka nos i dmucha żeby ucho sie odetkało.

      MY na razie nie mamy żadnych kropelek czekamy na wizytę ;(

      • Trzeci migdał wycinać czy nie

       Niepokoją mnie te zagadnienia od wielu godzin, dlatego postanowiłem napisać ten post oraz poprosić o parę podpowiedzi od tych, jacy są o wiele bardziej doświadczeni. Jeżeli ktoś pragnąłby poświęcić chwilę oraz wspomóc mi, będę wdzięczny za napisanie mi wiadomości prywatnej. Na pewno się odwdzięczę! Gorąco zapraszam do pisania!

       [a ja polecam zapoznanie się z regulaminem naszego forum – usunieta reklama]

       • Zamieszczone przez Katharinka
        MY na razie nie mamy żadnych kropelek czekamy na wizytę ;(

        MY już po wizycie jakis czas.
        dostaliśmy nasonex, xyzal, entetis…walczymy z uszkiem
        17 luty kolejna tympanometria i audigram
        18 luty kontrola u naszego laryngologa

        • Życze żeby leki pomogły.
         My mieliśmy wizyte w środe z uszami gorzej a drenaż dopiero za 2 miesiące do tego młodsza również powiększone migdały do tego stopnia, że sie stykały i do komplety żylaki w nosie.

         • Zamieszczone przez izabel-la1986
          Życze żeby leki pomogły.
          My mieliśmy wizyte w środe z uszami gorzej a drenaż dopiero za 2 miesiące do tego młodsza również powiększone migdały do tego stopnia, że sie stykały i do komplety żylaki w nosie.

          Masakra

          My dziś wrócilismy do dmuchania balonikiem bo katar sie skończył
          walczymy dalej

          • ja w skrócie opowiem nasza historię z migdałkami.
           Córka jest aLERGIKIEM, I OGÓLNIE TAK SIE ZŁOŻYŁO, ŻE W JEDNYM CZASIE ZACZEŁAM CHODZIĆ DO ALERGOLOGA I LARYNGOLOGA, OBAJ LEKARZE ZDIAGNOZOWALI ŚRODKOWY MIGDAŁ JAK bomba (sorki za caps), więc poszła decyzja o wycięcie środkowego, termin szybki bo już za 3 tyg było po wszystkim, dodam, że nie chorowała tylko okropicznie chrapała.
           Na kontroli okazało sie, że boczne są już duże i są do obserwacji, w międzyczasie wyszły testy alergiczne, uczulona na wiele pyłków, w tamtym roku były podcinane boczne migdałki, córka dalej nie choruje, chrapanie minęło, więc usunięcie migdałków u nas sie sprawdziło.
           Niestety teraz młodsza córka jest pod kontrolą laryngologa, bo już ma wszystkie duże migdały, ale nnie wiem co z tym robić, bo ani nie choruje, ani nie chrapie, oddycha nosem, więc narazie są pod kontrolą.

           • Werbla to u Was “fajny” scenariusz bo nie chorują i oby tak dalej
            pewnie jak młodsza nie chrapie to trzeba obserwować..wyciąć zawsze można… Ale może akurat nie trzeba będzie 🙂

            Znasz odpowiedź na pytanie: Trzeci migdał wycinać czy nie ?

            Dodaj komentarz

            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo