Trzydniówka?

Czy przy trzydniówce może występować ból gardła? Bo po 3 dniach gorączki wysypało moje dziecko na całym ciele, są to takie pojedyncze krostki, raczej płaskie. Na skórze głowy też są takie małe czerwone plamki. Już mu się troszkę poprawiło w porównaniu do ostatnich dni, zaczął coś pić, z jedzeniem jeszcze kiepsko ale zjadł dziś 5 kluseczek i wypił KAKAO oraz trochę mleka. Tak sobie teraz myślę czy to nie trzydniówka, czy wasze dzieci też tak ciężko ją przechodziły? W nocy napędził nam stracha, że się pobeczałam i nie wiedziałam co robić. Obudził się z wrzaskiem i cały czas wył, nie dał się wziąść na ręcę kopał i wyrywał się,nie chciał się uspokoić. Dopiero po jakiś 5-10 minutach ( wydawało mi sie wiecznością) uspokoił się i dalej zasnął. Z rana obudził się już z dużo lepszym nastrojem.

Agus i Kamilek (24.03.2003)

5 odpowiedzi na pytanie: Trzydniówka?

mamasebunia Dodane ponad rok temu,

Re: Trzydniówka?

Przy trzydniówce, po wystąpieniu wysypki, gorączka znika. Jesli nie ustapiła to może nałozyły się na siebie ddwie infekcje bo z Twojego opisu wynika, że to raczej trzyddniówka. Gdzieś czytałam już o zaczerwienionym gardle przy trzyddniówce ale nie pamiętam gddzie.

Iwona i 21,5 m Sebuś

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Trzydniówka?

Wiesz ze u nas w Trojmiescie taki wirus panuje. Oli mial 3 dni b.wysoka temperature (potem b. Niska), kilka krostek i infekcje gardla. Cos w tym musi byc, moja pediatra mowila, ze przychodnia pelna gardel….

Asia i Oliwierek 14.01.2004

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: Trzydniówka?

Przy trzydniówce wysypka jest dość gęsta i na całym ciele, przynajmniej tak miała Ada… No i automatycznie schodzi gorączka jak wychodzą krostki. Trzymajcie się!

Ada 19m.
[Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: Trzydniówka?

Mysle ze to nie trzydniowka. Bylas u lekarza? Ja predzej bym podejrzewala jakas chorobe zakazna np. szkarlatyne (plonica), albo odre.


Jola i Adrianek (30.10.2000)

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Trzydniówka?

To chyba jednak trzydniówka bo objawy typowe dla tej choroby. Byliśmy dziś u lekarza i ona chyba też przypuszcza trzydniówkę bo zaleciła już tylko pryskanie do gardła TANTUM VERDE. Mówiła też, ze wysypka powinna zejść w ciągu paru dni. Zresztą dziecku się bardzo poprawiło dzisiaj już nawet coś zjadł i ma już więcej energii. Jedynie co to trochę się rozpieścił po chorobie i chce być noszony na rękach 😉

Agus i Kamilek (24.03.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Trzydniówka?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Rok 2004 jaki byl
Jaki byl rok 2004? Dla mnie i mojego meza to byl spanialym rokiem, urodzila nam sie corcia,nasza mala zabcia.dla nas to byl najpiekniejszym dniem.Rozwija sie bardzo dobrze,jak miala 3 i
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jutro wracam do pracy... trzymajcie kciuki
Trzymajcie za mnie kciuki, bo sie boję strasznie. Nie o siebie oczywiście tylko o Bartka:(. Zostaje z babcią. Przećwiczyłyśmy już wiele razy moje wychodzenie z domu i Bartek zostaje z nią
Czytaj dalej