Tusk zakazuje klapsów!

Oglądam właśnie na TVN24 bardzo ważną konferencję dot. zakazu bicia dzieci!!! Alleluja! mówią o edukacji szerokiej, o tym, że przemoc dzieje się wszędzie- nie tylko w rodzinach patologicznych i że mówią STOP przemocy wobec dzieci! Boże…jak ja na to czekałam! By w końcu coś zaczęto robić by zacząć zmieniać SWIADOMOŚĆ SPOLECZNA!

Pewnie dłuugo potrwa ale w końcu coś się zaczyna dziać!!! ustawowo i oficjalnie.

Tusk sam ze wstydem przyznaje, że on sam niedawno bagfatelizował sprawę i twierdził, że klaps nikomu nie zaszkodził. Dziś się tego wstydzi. To ważne słowa! ważne- bo to oficjalne potępienie bicia!!!

Strona 5 odpowiedzi na pytanie: Tusk zakazuje klapsów!

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Figa123:A wcześniej kilkakrotnie pisałam, że rozumiem, że komuś „poleciała ręka” i nie będę kadziła takiemu rodzicowi, że popełnił coś strasznego.
Ale że takie zdarzenie powinno w nas wywołać chęc popracowania nad sobą.
Dokładnie tak pisałam, w tym wątku również 🙂
n oi własnie mnie sie również wydawało ,ze pisałam o tym samy w tym watku :):):) bo jak najbardziej sie z tym zgadzam

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Figa123:Dokładnie taka samą mam nadzieję i na takie przepisy czekam.
I dlatego nie krytykuję zamiarów ich tworzenia w ciemno 🙂

PS. Coś mi dziś nie wychodzi zmieszczenie się w jednym poście z odpowiedziami :/mam tak samo, mozę dlatego, że jestem miedzy spacerem z młodym a forum
a teraz własnie usłyszałam w radio to cos:
babka krzyczy na faceta by wstawał, że go dusi, ze ugniata i zneca sie itd faceta ale to przeciez fotel, kobieta
„moze to i fotel ale ja nie pozwolę abyś traktował go jako jakas rzecz”
kto mi powie o co chodzi? 🙂

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez majowamama:I w tym poście widzę dużo sensu.
Mam wrażene, że nasz rząd (wybrany zresztą m. in. przeze mnie, jako alternatywa dla poprzedniego) zaczyna wiele spraw od tyłu. Skupiłabym się na zwalczaniu patologii w rodzinach, na rozbudowaniu systemu opieki społecznej, na zwiększeniu uwagi tych organów w stosunku do podległych im obszarów. Wreszcie na zapewnieniu miejsca do życia matkom żyjącym w patologicznych rodzinach, tudzież patologicznych warunkach.
Należałoby swiększyć świadomośc społeczną pod kątem wychowania dzieci. Istnieje ogromna ilość rodzin, która o wychowaniu nie ma zielonego pojęcia. Dzieci hodowane są jak kozy: wypuszczane na podwórko i zaganiane na noc do domu, z karmieniem w międzyczasie. Na tej płaszczyźnie moim zdaniem potrzebna jest pomoc.
Zakaz dawania klapsów to dla mnie jaki śchory pomysł. Uważacie, że to jest do wyegzekwowania? Moim zdaniem owszem, ale dopiero gdy dziecko ma kilka-kilkanaście lat. Małe dziecko nie naskarży, nie doniesie i jak dotychczas będzie spokojnie bite w domu. Najlepiej tak, żeby nie mialo siniaków, wówczas z całą pewnością nikt się o tym nie dowie. Nie sadzę, że nasz miłościwie nam panujący Rząd pokusi się o żandarma w każdym domu, który będzie analizował każdy płacz dziecka.

Nastolatkom z kolei taka ustawa zagwarantuje bezkarność i ogromne możliwości nadużyć.
Jak sobie obserwuję np. Niemieckie dzieci podlegające w/wymienionemu zakazowi, to mam wrażenie, że nie klaps, a wychowanie jest im przede wszystkim potrzebne….
Może by tak pomóc dziecko wychować, zamiast mnożyć bezsensowne paragrafy. Może by tak lekko zwiękzyć opiekę środowiskową i rozszerzyc z dziecka na rodziców, nierzadko nie radzących sobie z nowymi wyzwaniami… ?

Przepisowi który jest niemożliwy do wyegzekwowania mówię NIE.
I ubolewam, że rząd nasz tak słabo przykłada się do swoich obowiązków szczególnie w zakresie wychowania i edukacji, bo w innych dziedzinach działań nie widzę.zgadzam sie z tym co napisałaś zreszta w duzej mierze z kantalupą tez.

zewunia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Olinja:Zaprzestać bo dla Ciebie ona nie ma sensu.
Ja potrafie zrzozumiec, że dziecko dostało klapsa bo nie śłuchało, nie umiało zrozumieć, nie było w stanie kiedy rodzic wykorzystał wszystkie inne dostepne środki dl wytłumaczenia że sytuacja na ulicy jest niebezpieczna, groźna itp. Działa wtedy na zasadzie kojarzeń negatywnych.
Tu pewnie tematem rzeka jest problem nadużywania i upraszczania sobie tej drogi.
Ale mam nadzieję ,ze nie jest to tematem tego watku.
Na pewno wiesz, że psychologia sama w sobie tez nie ma spójnosci w tym temacie. Sa nurtym szkoły i one sie różnia czasami bardzo. Chyba główna zasada powinna byc ta, która obowiazuje w medycynie.
Ponad wszystko „nie szkodzić”.

Nie jestem za klapsami ale rozumiem ich obecnosć, nie potępiam rodziców ale chciałbym im pomóc.
Ustawa jeżeli bedzie, mam nadzieje zatroszczy sie o edukacje, rzetelna jak piszesz, głównie w kwestiach praktycznych a nie teoretycznych.

i tak bym podsumowala ten watek, ta debata zdaje sie nie miec konca, jeden przez drugiego wyglasza swoje zdanie, przeciwnicy i zwolennicy debaty pisza bez przerwy to samo tylko ubieraja w inne slowa, cos na zasadzie: moje bedzie na gorze 😉

zabulijka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Figa123:
Podobnie argument o tym, że męża nie traktuje się tak samo jak dziecka.
No nie.
Ale teściowej też nie traktuje się jak męża.
Czyli wnioskujemy, że skoro klepanie męża jest niedopuszczalne to dopuszczalne u teściowej? 😉

Zapytam może tak : gdyby mąż powiedział – pozmywaj, ty odpowiadasz zaraz, on odwraca się i pac Cię w twarz – czy wtedy natychmiast zajarzysz że trzeba pozmywać?

świetne 🙂
chociaż temat smutny, bo teraz sobie myślę, że ja się śmieję, a dużo kobiet musi zajarzyć, o co chodzi…

zabulijka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez majowamama:
Przepisowi który jest niemożliwy do wyegzekwowania mówię NIE.
I ubolewam, że rząd nasz tak słabo przykłada się do swoich obowiązków szczególnie w zakresie wychowania i edukacji, bo w innych dziedzinach działań nie widzę.

podpiszę się pod tym też.
a może poza rządem ktoś jeszcze mógłby coś zorganizować? Może lepsze byłyby formy współpracy i samopomocy młodych matek? Kluby malucha, cokolwiek? Wiem, że to działa, ale wiem, że mało tego.

Mnie na razie (na razie…) ani razu nie zmusiła sytuacja do klapsa, jakoś nie ciągnie mnie do tego, ale wydrzeć się na synka wydarłam, i było mi potem potwornie głupio. I przeprosiłam.
Moja koleżanka, która ma o niebo większą cierpliwość do swojej córki niż ja do synka, daje jej sporadycznie klapsy. A uważam, że jest – oprócz tego – świetną mamą.
I co, miałabym na nią donieść? Pewnie gdyby kiedyś dotarło do niej, DLACZEGO klapsy są groźne, przestałaby sama. Ale kto jej to powinien powiedzieć – lekarz? policjant? koleżanka? forum internetowe? Klapsy daje nie w sytuacjach, które wymieniacie, ale jak mała się nie podporządkowuje…

kateczka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez awkaminska:tylko czy jak klapśniesz dzieciaka bo Ci wybiegło przed pędzący samochód to do więzienia pójdziesz??? czy dostaneisz 1 rok w zaawieszeniu??? czy też 20 % z pensji w ramach kary???

No wlasnie zgadzam sie w stu procentach.Danie lekkiego klapsa czasem jest potrzebne i kazdemu moze sie zdarzyc.

Znasz odpowiedź na pytanie: Tusk zakazuje klapsów!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
"Sex w wielkim mieście"...film
mam hopla na punkcie tego serialu, teraz leca odcinki na Comedy Central powtarzaja juz chyba trzeci raz, a ja znowu zasiadam o 22 i ogladam wszystkie od poczatku, w kinach
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
odkryto nowe plemie
[url]http://wiadomosci.onet.pl/99453,21,0,0,1,pokaz.html[/url] [url]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5260260,Zobacz_zdjecia_plemienia_odcietego_od_swiata.html[/url] powiedzcie co komu przeszkadza ze Dzicy mieszkaja w glebi puszczy? Po jaka ciezka cholere tam sie pchac? pokazac swiatu jak malpki?? Nie wierze ze Cejrowski tam nie dotarl, opisal chyba wszystkie takie wlasnie
Czytaj dalej