twardnienie macicy na samej górze?

Kilka razy zauważyłam że macica zrobiła mi się twardza, ale tyko u góry. Nad pępkiem.
Co to może oznaczać? Też tak macie?

olencja i marcowe maleństwo

6 odpowiedzi na pytanie: twardnienie macicy na samej górze?

gosiag Dodane ponad rok temu,

Re: twardnienie macicy na samej górze?

A nie było tak wtedy, gdy najadlaś się do syta? Albo czułaś uczucie pełności właśnie po jakimś obfitym posiłku?
Ja tak właśnie mam – twardo u góry ale jak się najem, albo jak mam wzdęcia. Bo wydaje mi się, że macica jest swego rodzaju ‚jednolitym’ workiem i jak twardnieje to cała… ale może się mylę….

Dopiszę jeszcze słówko – Lea posdunęła mi pomysł, że to rzeczywiście może być dziecko… tzn. jak się mocno wypina do góry – np: pupą… tak to najpewniejsze wtym co Ty opisujesz.

Edited by GosiaG on 2004/01/23 21:09.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: twardnienie macicy na samej górze?

A moze to dziecko?

Lea i Mateuszek (14.03.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: twardnienie macicy na samej górze?

To raczej nie od jedzenia. Może rzeczywiście dziecko?

olencja i marcowe maleństwo

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: twardnienie macicy na samej górze?

Mi najczęściej robi się twardawa dolna część macicy (od spojenia łonowego do pępka), a górę mam miękką. Czasami też mam twardą prawą stronę brzuchola, a to akurat są plecki mojej Julki, bo leży odwrócona główką w dół z plecakami zwróconymi w prawą stronę.
Trochę niepokoiły mnie te twradnienia dołu brzucha i lekarz zapisał mi No spę forte. Nie wiem w sumie czy to są skurcze BH, bo zawsze mi się wydawało, że jak łapie skurcz to cała macica robi się twarda, a ja tak nie mam (twardnieje mi albo dół, albo prawy bok). Sama już nie wiem co to jest. Wierzę w to, że to Julka się rozpycha.

Duża buźka

gacka i Kruszynka (19.03.04)

karmiza Dodane ponad rok temu,

Re: twardnienie macicy na samej górze?

Mnie tez się tak zdarza i ja właściciwie byłam od początku przekonana, że to moja Tosia. Kiedy pierwszy raz to poczułam, to „coś” mi się „przycisnęło” nad pępkim a potem poczułam ewidentnie obrót dzidzi i ustąpiło. Potem zdarzało mi sie to wielkokrotnie….

Karolcia i majowa Tosia

nikita33 Dodane ponad rok temu,

Re: twardnienie macicy na samej górze?

Myślę, że to może być dzidziuś, bo mój na przykład lubi wypinać pupę do góry i wtedy robi mi się pod żebrami taka twarda górka. Tylko, że ja jestem już w 35 tygodniu, więc czuję wyraźnie, że to dziecko. Jeśli Ty jesteś w 31 (sądząc ze zdjęcia, zresztą bardzo ładny brzuszek), to może nie być dla Ciebie takie oczywiste. W każdym razie wydaje mi się, że gdyby to było coś innego, to nie twardniała by w takim miejscu, a w każdym razie nie tylko w takim, ale raczej cała (bo na przykład kiedy się macica „stawia” to podobno twardnieje jak deska, ale cała, a nie częściowo) Więc się nie martw, to pewnie twoje dziecię się rozpycha. Pozdrowienia – Gośka i Filipek (02.03.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: twardnienie macicy na samej górze??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Majóweczki,jak duże są Wasze maleństwa?
Ostatnio mielismy okazje z po raz drugi obejrzeć dzidziusia. Mąż dumny z siebie,że spłodził syna :) ale mnie zmartwiło to,że Bąbelek miał 16 cm długości, za to gruby brzuszek bo
Czytaj dalej
Dla starających się
chlip...chlip
znowu dopada mnie przygnębienie... ostatnio poroniłam i to wraca i boli... mój Dominik hmmm... powtarzają mi że jestem jeszcze młoda i będę miała swojego dzidziusia ja to wiem ale strasznie
Czytaj dalej