Tylko w prawo…

Moja Ola kończy w sobotę 5 tygodni. Nie wiem czy to problem, czy wszystkie niemowlaki tak mają, ale ona cały czas odwraca główkę i co za tym idzie cały tułów w prawą stronę. Kładę ją bardzo często na lewym boczku ale ona czasem tak silnie się odwraca, że przekręca się aż na plecki. Jakoś w ogóle nie pasuje jej lewa strona. Napiszcie czy wasze dzieci też tak miały czy powinnam się niepokoić?
Pozdrawiam serdecznie

Kama i Ola (17.04.04)

12 odpowiedzi na pytanie: Tylko w prawo…

biancia Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Mój Bartuśteż tak robił, a my tak jak Ty odwracaliśmy go w drugą stronę. Jednak częściej leżał na prawym boczku i teraz niestety ma krzywą główkę. Z prawej strony bardziej płaską a z lewej wypukłą. Nie jest to jakaś drastyczna deformacja, ale jak się człowiek przyjrzy to widać. Teraz odwracamy mu głowęna drugi bok, ale jest to możliwe tylko jak spi, bo jak nie śpi to się sam wierci we wszystkie strony. Także jak mała zaśnie to odwracajcie jej główkę żeby się nie odkształciła.

bianka i Bartuś (05.12.2003)

sylwia123 Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Staraj się stymulować ją do patrzenia w lewo. Zmień może ułożenie jej w łóżeczku, podchodzcie do niej też z lewej itd. My mamy ten sam problem, tyle że mój Michaś ma już cztery miesiące i ciągle walczymy.

Sylwia i Michałek (21.01.2004)

alusia Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Dzieci czasem tak lubią. A rączki jak trzyma? Obydwie do góry jak leży na pleckach?

Ala i dzieciaczki (tu Ola)

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Rączki trzyma różnie, bo to mała wiercipiętka, raz do góry a raz “na baczność” ale głównie nimi macha 🙂

Kama i Ola (17.04.04)

alusia Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Pytałam, bo mój synek miał pęknięty obojczyk po porodzie i główkę trzymał właśnie tylko w jedną stronę i rączkę z chorej strony tylko do dołu. Wiesz już skąd moje pytanie. Nie chciałam niepotrzebnie Ciebie denerwować.
W takiej sytuacji spróbuj kładąc dziecko na lewym boczku podłożyć za pleckami np. zwiniętą pieluchę. Zamim się przekręci na pewno zajmie jej trochę więcej czasu.
Pozdrawiam.

Ala i dzieciaczki (tu Ola)

grzegorzu Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Mieliśmy z córką podobny problem (odwracała główkę w lewą stronę). Jak skończyła 2 miesiące zaczęło nas to niepokoić. Wymusiliśmy skierowanie do neurologa, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Niestety okazało się że Nadia miała napiecie mieśniowe. Od tamtego czasu jeździmy z nią na kontrole do poradni rechabilitacyjnej. Po miesiącu ćwiczeń główka jej się “wyprostowała”. Teraz ma 10 miesiecy i ku naszej radości zaczyna raczkować.

Grzes

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Dzięki za pomoc 🙂
Na szczęście moja Ola nie miała problemów z obojczykami. Macha łapkami jak szalona. A co do główki to próbujemy wszystkiego i mam nadzieję niedługo będzie ok

Kama i Ola (17.04.04)

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Proszę nie strasz mnie 🙁
Na szczęście 1 czerwca wybieramy sie do przychodni na szczepienie a następnego dnia do ortopedy to sie wszystkiego wypytam. Mam nadzieje, że to tylko przyzwyczajenie.
Całe szczęście że w porę zareagowaliście i teraz już wszystko w porządku 🙂
Dzięki
Pozdrawiam

Kama i Ola (17.04.04)

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Moja Sylwia też tak robiła, bo miała krwiaka poporodowego z lewej strony. Żeby “zmusić” ją do odwracania główki również w lewo kładłam ją do snu po mojej prawej stronie ( śpimy razem). I kiedy w nocy budziła sie na karmienie musiała odwrócić się do mnie (czytaj do cyca) w lewo. Dwie noce było trudno, potem się przyzwycaiła. Nie robiłyśmy nic innego. Dziś ma prawie 7 miesięcy i kręci główką we wszystkie strony. W ogóle rozwija się super.

Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

joasia11 Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Hej
U mnie też tak jest Jula czest tzryma główkę na jednedj stronie na lewej i połozna oraz moja mama dordziły aby podkładać zrolowaną pieluszkę przy główce na tej stronie na której czesto leży aby nie mogła obrócić główki i muszę powiedzieć ze to pomaga.
Zyczę poodzenia

Joasia i Julia 09.03.2004

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: Tylko w prawo…

Mój Kubek tez się skręcał w takiego “bananka”, właśnie w prawą stronę. Okazało się, że ma delikatną asymetrię i wzmożone napięcie mięśniowe. Wiesz…. tylko mój mały to wcześniak, więc bardziej podatny na takie historie…..
Ćwiczymy od ponad miesiąca i już jest o niebo lepiej. Nie stresuj sie tylko, bo asymetria zdarza się i czasami maluchy same sie “prostują” a czasmi trzeba tylko trochę poćwiczyć i wszystko jest OK. Zwróć na to uwagę lekarzowi przy najbliższej wizycie a on oceni co z tym dalej robić.

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: Dzięki 🙂

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Za wasazymi poradami zaczęłam stymulować Olę z lewej strony i podkładam jej wałeczek z prawej, w łóżeczku też ją przekręciłam 🙂 Może to za wcześnie ale wydaję mi się już zauwazyłam poprawę 🙂 Tak czy inaczej przy okazji wizyty w poradni zapytam o to.
Was serdecznie

Kama i Ola (17.04.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: Tylko w prawo…

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Pomocy - biegunka po zmianie mleka
Bardzo proszę o pomoc. Moja córeczka po zmianie mleka dostała biegunkę. Mała ma 7 tygodni, cały czas je i pije, więc chyba odwodnienie nam nie grozi. Lekarz kazał podać lakcid,
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Nie zastosuję tej metody...
Jeśli śledziłyście moje posty ostatnio, to wiecie o czym chcę napisać. Spróbowałam... Po trzech minutach płaczu wymiękłam. Potworna histeria, nie mógł się potem uspokoić nawet na rękach. Dopiero dałam cycę
Czytaj dalej