Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

Mam pytanie dziewczyny:
Czy miałyście wypłacane pieniądze z ubezpieczalni za urodzenie dziecka? Jeśli tak to proszę Was o napisanie króciutko :
1.w jakiej firmie ubezpieczenie
2. jaką kwotę dostałyście
3. jaką składkę opłacacie

ja dostałam 2 lata temu 700 zł z PZU (składka ok.35 zł za miesiąc)
pytam, bo słyszałam o wypłacanych większych kwotach i o możliwościach takiego ubezpieczenia, ale nie wiem gdzie się tego dowiedzieć. Nie mam ochoty na spotkania z agentami-gadułami wszystkich firm na rynku.

Madzia i Fifcio (19.01.2003)

6 odpowiedzi na pytanie: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

monia0204 Dodane ponad rok temu,

Re: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

Ja jestem ubezpieczona w compensie i place 30 zł m-c, a porodowe wyplacają w kwocie 840 zł. Mój mąż w allianz płaci m-c 35 zł i dostanie 1200 zł za dziecko. Z tym że oboje z mężem podlegamy ubezpieczeniom grupowym w pracy, a nie wiem jakie warunki daja firmy indywidualnie.
pozdrawiam,
monia + wiki 4lata + michałek 29 marca 2005

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

Ja nie pracuję, ale jak zaszłam w ciążę, to mąż się ubezpieczył – w PZU. Składka wynosi 55 zł ze względu na specyfikę zakładu pracy, a po urodzeniu dziecka mają wypłacić 1000 zł.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

Oboje z mezem mamy ubezpieczenia grupowe z pracy – w roznych firmach, placimy rozne kwoty, maz sporo – 57 zlotych (to i tak nizsza stwaka w jego zakladzie), ale po urodzeniu dziecka dostanie 1400 zlotych.
A ja nawet nie wiem, ile teraz bym dostala… W 2003 roku dostalam 800 chyba. Od tego czasu podpisywalam jakis aneks, o ile pamietam, ale kwoty tej nie znam, zreszta czy ma to wieksze znaczenie… moze jak bede w ciazy, to sie zainteresuje 😉 Dane o skladce meza znam, bo sie ubezpieczal niecaly miesiac temu 😉

Mateuszek (2 lata)

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

Takie ubezpieczenie moze byc zawarte tylko jako ubezpieczenie grupowe. Skladka jest kalkulowana dla calej grupy, biorac pod uwage plec, wiek i wykonywany zawod. Generalnie wszystko zalezy od oferty wybranej przez zwiazki zawodowe lub innego decydenta – generalnie sa nim pracownicy. Nie bardzo jest jak to porownywac, bo skladka moze byc taka sama, ta sama firma a inne kwoty, bo glowny nacisk w jednej polisie polozony zostal na wyzsza sume ubezpieczenia a w innej na wyzsze swiadczenia, takie jak urodzenie dziecka czy smierc tescia, rodzica itp.
Pozdrawiam.

Asia i Oliwierek 14.01.2004

biedroneczka Dodane ponad rok temu,

Re: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dzie

Cześć!

Ja również jestem ubazpieczona w zakładzie pracy. Ubezpieczenie wynosi 40 zł i po porodzie dostanę 900 zł. Aha – jestem ubezpieczona w PZU.

Ania

monikas Dodane ponad rok temu,

Re: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

Witam ja dopiero będę rodzić, termin mam na 7 czerwca.
Ubezpieczona jestem w zakladzie pracy – skladka 46 zl – za urodzenie dostane 1200 zl, mąż ma skladke 56 zl – i dostanie 1000zl.

Znasz odpowiedź na pytanie: Ubezpieczenie-polisa-wypłata za urodzenie dziecka?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Konflikt serologiczny-kto miał taki problem?
Jestem w 29 tyg. ciąży i ostatnie badanie krwi wykazało obecność przeciwciał. Zostałam skierowana do Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Tam badanie powtórzono i wynik znów ten sam. Za kilka dni
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Kiedy kupić wózek?
Byłam dziś na zakupach i oglądałam min. wózki.Jeden bardzo przypadł mi do gustu(firma chyba mało znana KADEX). I tu mam dylemat, bo nie wiem co robić?Czy już kupić taki wózek
Czytaj dalej