UBEZPIECZENIE W PZU

WITAM!
MAM PYTANKO? ILE CZASU TRZEBA BYĆ UBEZPIECZINYM W PZU, ABY OTYRZYMAĆ PIENIĄŻKI ZA URODZENIE DZIECKA. POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

8 odpowiedzi na pytanie: UBEZPIECZENIE W PZU

asia1978 Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE W PZU

to wszytstko zalezy od ubezpieczenia jakie zawierasz, ale z tego co mi wiadomo to jest okres 6 m-cy karencji

kaamisia Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE W PZU

Myślę, że chodzi ci o ubezpieczenie grupowe zawarte w zakładzie pracy? W tym wypadku okres karencji wynosi 9 miesięcy, oznacza to że przed zajściem w ciąże należało przystąpić do ubezpieczenia. Chyba że jest to twoja nowa praca i jeste załużmy w 5 m-c to okres karencji nie ma tu zanczenia gdyż prezystępujesz do niego w momencie podjęcia nowej pracy. Podobnie wygląda to u twojego męża- ojca dziecka. Jak masz jakieś pyt, to pisz. Pozdawiam.

mama-oliwki Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE W PZU

czyli mąż też musiałby sie ubezpieczyć przed ciążą jeśli juz pracuje , a jeśli dopiero podejmuje prace to tez nie ma okresu karencji?

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE W PZU

Właśnie, to ja dorzucę swoje pytanie – ja takiego ubezpieczenia w pracy nie mam, ale mąż ma już od dawna. Czy to oznacza, że jeśli ja urodzę (bo wiadomo, że facet urodzić nie może), to dostaniemy te pieniążki?

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE W PZU

Ja nie pracowałam, ale mąż tak i przystąpił do ub. grupowego jak już byłam w ciąży (w PZU to ubezpieczenie). Okres karencji wyniósł 6 m-cy, ale to zależy od umowy jaką konkretna firma podpisała z ubezpieczycielem. Może to być równie dobrze 6 miesięcy jaki 9.
O to trzeba popytać w zakładzie pracy

Wojtuś (07.08.2005)

webby Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE W PZU

Jak sie nie mylę musi być 9 m-cy(my byliśmy ubezpieczeni w zakładzie pracy męża)

Wiolka i Karina(26.04.05r)

aga30 Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE W PZU

zazwyczaj jest to 6 miesięcy


Aga i aniołek (10-13.12.2003) i jeszcz ktoś

kaamisia Dodane ponad rok temu,

ubezpieczenia

w sytuacji ubezpieczen grupowych- PZU zawsze jest taka sama zasada, okres karencji teraz 9 miesięczny, nie biegnie jeżeli podejmujemy nową pracę (lub ojciec dziecka), czyli przystępujemy do ubezpieczenia od razu w rozumieniu nowego zatrudnienia. Jeśli macie pytania najlepiej zadzwonić do tej placówki PZU (inspektorat, oddział)- zapytać w księgowości, który was ubezpiecza i prosić kogoś kto obsługuje ubezp. grupowe. Udzielą wszelkich informacji, a przy tym bez obawy że dowie się o tym szef-któremu nie chcemy mówić o ciąży. Pozdrawiam.

Znasz odpowiedź na pytanie: UBEZPIECZENIE W PZU?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Co o tym sądzić?
Dziewuszki czy kolki występują tylko wieczorem. Nie wiem już co robić. Mały je z cycy na raty. Karmie w tej chwili na żadanie. Potrafi wołać o jedzonko co 10-15 min
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Bycie mamą to czasem zbyt wiele...
I jakoś mnie ostatnio przerasta. Mamy trochę kłopotów z Zu w przedszkolu. Wygląda, że jest z boku grupy: nie mówi, nie jest tak dobrze rozwinięta ruchowo itp. Już podsłuchałam:" ja
Czytaj dalej