ucisk w żebrach ??

Co to może być?
Zdarzyło mi się już dwa razy: obudziłam się w nocy i czułam b.silny ucisk w żebrach, tak na całym obwodzie, jak by ktoś mnie czymś b.mocno związał.
Za pierwszym razem strasznie się zdenerwowałam i jak tem ucisk zelżał, a trwalo to kilka godzin, to zaczęły sie skurcze. Ale No-Spa pomogła. Nastepnego dnia tel. go gina i wizyta ale on skupił się na tych skurczach. Na szczęście szyjka bez zmian, ale No-spe dostałam już na stałe.
Za tym drugim razem (wczoraj) byłam już spokojniejsza i brzuch nie dawał znaku. Przeszło ponownie po kilku godzinach.
Gdyby nie fakt że to prawie ból a nie tylko dyskomfort (również w oddychaniu) to bym dała sobie z dochodzeniem spokój. Ale to jest naprawdę b.nieprzyjemne i utrudnia oddychanie. Zmiana pozycji mojej i maluchów (które ostatnio fikały sobie w najlepsze) nic nie daje.
Miałam różne teorie:
– uczisk jednego z maluchów – jeden jest wyżej ułożony poprzecznie
– zaparcie lub gazy w jelitach które wylądowały tak wysoko
W obydwu przypadkach przeszło po zjedzeniu czegoś. To pewnie zbieg okoliczności, no i nie mam na to żadnej teorii.
A może Wy macie jakiś pomysł?

Dorota i dwóch chłopaczków (28/09)

2 odpowiedzi na pytanie: ucisk w żebrach ??

barbetka Dodane ponad rok temu,

Re: ucisk w żebrach ??

Ja też mam takie ucisk (takie jakby pieczenie, albo ciepło)dokładnie pod lewą piersią tak jakby pod sercem… Pytałam o to swoją lekarke i powiedziałam że to taki urok… Wszystko musi się “poukładać” w nas i zrobić miejsce dla rosnącej macicy i dzieciątka, a w Twoim przypadku nawet dwójki 🙂
Pozdrawiam.

Basia & Maluszek (11.09.2003)

romisia Dodane ponad rok temu,

Re: ucisk w żebrach ??

Mnie też uciska w żebra, ale to na pewno mała się tak wierci, jakby chciała wypchnąć coś, co jej przeszkadza w fikaniu. Może to być to, zwłaszcza, że masz dwa maluchy w brzuszku, prawda?Za dużo miejsca to oni nie mają i jakoś radzić sobie muszą… Zmiana pozycji nic nie daje, lepsze jest już głaskanie brzuszka w tym miejscu. Nie denerwuj się tym, bo jeszcze gorzej dla maluchów, a z no-spą lepiej uważać, bądź co bądź to leki, mimo że bezpieczne, lepiej łykać magnez.

Monika i Julcia – termin – 21/07

Znasz odpowiedź na pytanie: ucisk w żebrach ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
jak to jest wlasciwie z ta czkawka?
Dziewczyny jak to jest wlasciwie bo wyczytalam na innym forum,ze laska czuje jak malenstwo czka od 24 tygodnia, ja jestem w 27mym tygodniu i jeszcze nigdy tego nie czulam a
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Tyle sie napisalam i wszystko stracilam...
Dlaczego to forum tak przerywa??? "Seeya! Too many connections 1040" Tyle sie napisalam o pierwszej wizycie u lekarza i wszystko stracilam, bo chcialam przeczytac prywatna wiadomosc i nagle ujrzalam powyzsze.
Czytaj dalej