Forum: Karmienie

Uczulenie na jabłka

Czy ktoś o tym słyszał? Czy to w ogóle jest możliwe?

Beata i Zuziaczek (MysiaPysia z 30.01.03)

8 odpowiedzi na pytanie: Uczulenie na jabłka

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka

baaardzo rzadkie ale mozliwe

Pozdrowienia
smoki i Dawidek
(7 miesiecy i 1/2!)

kajda Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka

Możliwe, czytałam nawet, że pewne gatunki uczulają bardziej, a inne mniej…

Kasia i Melissa – 3 miesiące

rena Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka

tak, mój dzidziuś jest uczulony na jabłko

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka

Czy mogłabyś opisać objawy, które wystąpiły u twojego maleństwa? Kiedy zaczęłaś podawać jabłuszko i jak zorientowałaś się, że to właśnie to? A może wiesz, czy dziecko może z tego wyrosnąć?
Będę wdzięczna za wszystkie informacje! Moja mała chyba też jest na nie uczulona, ale nie jestem tego pewna (prawdę mówiąc trochę niedowierzałam, że takie uczulenie się zdarza).
Pozdrawiamy

Beata i Zuziaczek (MysiaPysia z 30.01.03)

rena Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka

Nie zdążyłam mu zacząć podawać, bo wcześniej uczuliłam go jak ja jadłam jabłka. Ma uczulenie na policzkach (czerwone kropeczki) prawie przez cały czas od 4 tygodnia, przestawałam jeść różne rzeczy, ale mu to nie znikało, czasem tylko sie nasilało i jedynie co mogłam obserwować to były nasilenia. Na początku jabłko było poza wszelkimi podejrzeniami, nie słyszałam by ktoś był na nie uczulony. Zaczęłam podejrzewać coś kiedy jadłam deserki jabłkowe, myślam, że to od konserwantów. Zrobiłam mu testy na uczulenia specyficzne, bo podobno takie mają sens i wyszło, że jest uczulony. Bardzo trudno jest wykryć na co jest dzidziuś uczulony. U mnie poza jabłkiem podejrzane były trzy rzeczy, testy wykazały, że jest na dwa uczulony. A ja byłam pewna na 100% , że jeden z nich go uczula. Moja koleżanka prowadziła zapisy co jadła i na tej podstawie znalazła alergen. Fachowo alergenów szuka się w ten sposób: podajesz przez tydzien podejrzanego i obserwujesz co się dzieje, nie podaje się w tym czasie nowych rzeczy i jeśli ty karmisz piersią to nie możesz jeść alergenów. Potem robisz przerwe i podajesz coś innego i obserwujesz. Ja jeszcze obserwuje kupki. Jak zjem coś dziwnego, to dzidziuś robi zieloną kupke i za jakiś dzień lub dwa wychodzi mu uczulenie, ale nie zawsze tak jest. Podobno zielona kupka może być od żelaza, dowiedziałam się na forum. Moim ostatnim głównym podejrzanym jest ziemniak. Zaczęłam od niego wprowadzanie stałych pokarmów. Poza wyżej wmienionymi objawami zauczażyłam, że śpi bardzo niespokojnie i rzuca sie w nocy, przestał, jak mu przestałam podawać ziemniaczka, ale mogło to być od ząbków. Moja pani doktor twierdzi, że gruszka czy brzoskwinia powodują mniej alergii.

rena Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka -cd

Musiałam przerwać, bo się synuś obudził. Oczwiście, że się z tego wyrasta. Nic się nie przejmuj. Alergie pokarmowe mają z reguły niemowlaki i małe dzieci, po 6 miesiącach można próbować jeszcze raz wprowadzać uczulający pokarm, chociaż znam mame, która wprowadza po 4 i twierdzi, że przeszło. Dobrze jest też wiedzieć, które produkty najczęściej powodują alergie, możesz sprawdzić to na reklamówkach firm z jedzeniem dla dzieciaczków. Poza tym wzięłam sobie z laboratorium analitycznego, gdzie badają uczulenia, jakie badania alergenów robią. Skoro takie robią to znaczy, że się dosyć często zdażają uczulenia na ten pokarm, chociaż nie jest on typowym alergenem.

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka -cd

Bardzo, bardzo dziękuję za informacje :))))))
Pozdrowienia dla ciebie i dzidziusia:)

Beata i Zuziaczek (MysiaPysia z 30.01.03)

rena Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie na jabłka -cd

Dzięki. Właśnie się dzisiaj dowiedziałam, że jabłko ma podobny alergen do brzozy i dlatego uczula. Mój Szymuś jest jednak uczulony na ziemniaczka. To pa ukochany ziemniaczku :(.
Pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: Uczulenie na jabłka

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
pytanie o urlop wychowawczy
Witam goraco!!! Dziewczyny! jak wyglada sytuacja z urlopem wychowawczym??? Czy pracodawca ma obowiazek udzielic mi taki urlop, czy zalezy to od jego "widzi mi sie"? Czy ten urlop jest platny ? jak
Czytaj dalej
Karmienie
żółtko
Mój synek skończył pół roczku czy już powinnam zacząć podawać mu żółtko? Słyszałam że żółtko podaje się na zmioanę z mięsem, czy to prawda. Dać mu od razu całe czy
Czytaj dalej