uczulenie na zinnat

Dziewczyny mam do Was pytanie, czy któras spotkała się może z uczulenie na ten lek? U mojej córeczki po dwóch dniach brania antybiotyki pokazały się czerowone krostki wokół ust i zwiększały się ilościow, w miarę kontynuacji antybioterapii (wg zaleceń lekarza). Teraz zlały się w plamę. Dodatkowo córeczka zaczeła się drapać w okolicach dromu i pochwy-mimi, iż nic tam nie widziałam, smarowałam ją Clotrimazolem, dodam,że w trakcie brania leku podawałam jej lakcidofil i flumycon. Najbardziej mnie jednak marti zaczerwienie lewego sutka i takie jakby jego powiększenie. Nie wiem czy wystąpiło też na drugi dzień czy dopiero na trzeci(wtedy zauważyłam). Dawałam córeczce Clemastynę i smarowałam maścią robioną(cos na bazie cynkowej), ale nie pomaga. Dziś dam jej wapno, aż wstyd, ale dopiero dzis o tym pomyślałam, ale nie wiem czym to smarować? Mam wrażenie że ta plama wokół ust bleknie, ale na tym sutku nic a nic, dalej jest zgrubiony i czerwony. Martwię się tym. Poradzcie. )
Antybiotyk brała tylko 5 dni miala kaszel krtaniowo-tchawicowy). Skończyła w piątek.
Córeczka ma 16 miesięcy

Monika i Carmenka

1 odpowiedzi na pytanie: uczulenie na zinnat

monik77 Dodane ponad rok temu,

Re: uczulenie na zinnat

Dziewczyny pytanie wyżej to moje, zapomniałam się zalogować. Pisałam w pośpiechu i narobiłam masę literówek, za co przepraszam ;-).
Dajcie znać co dajecie dziecku na uczulenie. Ile wapna można dać w wieku 17miesięcy? Jedna lekarka kazała mi dawać 3x 5 ml, a inna po 3 ml (tak było przy przeziębieniu). Moja córeczka bierze na stałe Ketotifen z antyhistaminowych leków -ma go zapisanego na kaszel niewiadomego pochodzenia, z podejrzeniem na tle alergicznym. Z góry dziękuję.

Monika i Carmenka

Znasz odpowiedź na pytanie: uczulenie na zinnat

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Goli rodzice
Przenosze temat tutaj.. kurcze bo jestem w szoku [img]/images/forum/icons/shocked.gif[/img] Ale juz pisze o co chodzi. Jak napisałam, ze Natalka nigdy nie widziała mojego męża na golasa i zawsze jak jest sytuacja gdy sie
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Kiedy ten pech minie?
Ten rok to normalnie załamka. A tu dzisiaj na dobitkę stolarz wwiercił się w ogrzewanie podłogowe. facet, który robi u nas od przeszło roku zapomniał o podłogówce i na koniec....
Czytaj dalej