Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

Kacperkowi od kilku dni ulewa się bardzo obficie buzia i nosem. Boje się, że dziecko się zachłyśnie. Kiedy to się dzieje wygląda na przestraszonego. Czy takie silne ulewanie jest normalne?

9 odpowiedzi na pytanie: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

zielona7 Dodane ponad rok temu,

Re: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

Mojemu Dawidkowi też się tak ulało jak miał miesiąc, ale nic mu nie było. Podobno to normalne.

aborka Dodane ponad rok temu,

Re: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

To normalne. Mojemu też się tak ulewa. Czasem parska na odległość i jest cały zapryskany, ale wtedy chyba trudniej się zachłysnąć, niż gdy się buzią uleje.

gia Dodane ponad rok temu,

Re: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

Tak tak to normalne moja często tak robi i też na początku się martwiłam.

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

Mój Kubuś też kilka razy tak ulał. Przeraził się przy tym straszliwie i krzyczał potwornie. Domyślam się, że to musi być nieprzyjemne uczucie! Raz złapałam nawet gruszkę do nosa i wyciągałam mu mleczko z nosa bo bałam się, że coś mu się stanie!! Mam wrażenie, że jak mu wyssałam trochę tego świństwa z noska to zrobiło mu się lepiej…

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

u nas też tak było na samym początku, i rónież sie mocno wystraszyła, ale to podobno normalne.

reno Dodane ponad rok temu,

Re: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

Też to mieliśmy – Nadia przez parę dni ulewała straszliwie na wszelkie możliwe sposoby, zdarzało się też nosem. Czasami chlustało wręcz z niej. Zauważyłam, że najgorzej jest jak ją za szybko odłożę po karmieniu. Podłożyliśmy też coś pod łóżeczko, żeby było lekko pod kątem, dziewczyny tak na forum radziły. Teraz jest spokój, nie ulewa albo minimalnie.

kulki Dodane ponad rok temu,

Re: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

Nam też się 2 razy zdarzyło. Nic się małej nie stało, trochę jej potem w nosku bulgotało, ale zakropliłam jej sól fizjologiczną i przeszło (gruszką to się chyba nie umiem posługiwać, albo ta Canpolu jest badziewna)

aanna Dodane ponad rok temu,

Re: ulewa mu sie nosem – normalne to jest?

Myśle ze jest to normalne u takich maluszkow. Moj synek także tak ulewał i to bardzo długo. Czasem nawet z niego chustalo. Lekarz doradził mi aby podniesc wysoko łozeczko (podłożyłam pod nogi łóżeczka po 3 książki telefoniczne ) oraz jak sie uleje w taki sposob i resztki mleczka pozostaną w nosku ( co zresztą słychac) to trzeba wlac po kropelce soli fizjologicznej do każdej dziurki i połozyc szybko malucha na brzuszek. Wtedy nosek sam sie oczysci.
Wszystkie te dolegliwosci u nas powoli sie koncza. Podobno to mija wraz z 3,4 miesiacem
Powodzenia i buziaczki

ANIA+ROBERT (23-12-2003)

MamaPoli2019-08-15 11:26:16

Moja miesięczna córka też tak ma i uwaga: przy takim ulewaniu dziecko mi się raz lekko zachłysnęło, a jak trafiliśmy później na oddział dziecięcy z problemem kupy to wyszło na RTG, że od tego zachłyśnięcia mała ma zapalenie płuc tzw. zachłystkowe… Więc nie wiem czy to normalne.

Znasz odpowiedź na pytanie: Ulewanie nosem: czy to jest normalne?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Co zrobić, żeby szybciej urodzić?
Proszę o rady: co robić żeby urodzić? Mój termin minął wczoraj, a nie zanosi się na to, żeby poród miał nastąpić w najbliższym czasie. Nie mam skurczy ani nic innego,
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Ulewanie u niemowlaka po jedzeniu
Mam problem! Mój 11-tygodniowy synek pije tylko pierś. Średnio co 3 godziny w dzień i co 4 w nocy. Lecz... często ulewa po jedzeniu, a nawet zdarza się nieco później.
Czytaj dalej