Łożysko na przedniej ścianie: Czy ruchy dziecka są słabiej odczuwalne?

Jestem w 28 tygodniu ciąży i jest to moja pierwsza ciąża, stąd wiele pytań. Miesiąc temu miałam robione USG, na którym wyszło że łożysko znajduje się na przedniej ścianie. Czy w związku z tym mogę słabiej odczuwać ruchy dziecka? Dodam tylko, że wydaje mi się, że moje dziecko należy raczej do spokojnych i od momentu gdy tylko zaczęłam czuć ruchy było zawsze tak, że czułam małą góra 2 razy dziennie. Czy któraś z Was też tak miała?

20 odpowiedzi na pytanie: Łożysko na przedniej ścianie: Czy ruchy dziecka są słabiej odczuwalne?

kaktus Dodane ponad rok temu,

Z córką miałam łożysko na przedniej ścianie. W moim odczuciu była bardzo spokojna. Czułam jej ruchy delikatnie. Liczyłam liczbę ruchów na godzinę i było ok, ale teraz jak mam porównanie z kolejną ciążą kiedy łożysko jest na tylnej ścianie, to nawet WIDZĘ jak się maluch rusza. To dla mnie obce doświadczenie. Nie wiem na ile to temperament dziecka, a na ile łożysko, ale teraz czuję ruchy dużo bardziej intensywnie i cześciej.

marciunia Dodane ponad rok temu,

Ja też mam łożysko na przedniej ściance. Czuję ruchy dzidzi, ale nie aż tak intensywnie i nie po każdej stronie. Najwięcej czuję z prawej strony, w dole i w okolicy pępka. Natomiast słabo po lewej, praktycznie prawie wcale. Nie wiem, czy to ma coś wspólnego z łożyskiem?!

meniulka Dodane ponad rok temu,

Ja też mam łożysko na przedniej ścianie. I z ruchami u mnie jest tak, że czuję i widzę je po bokach. Bardziej po lewej stronie, ale często jest tak, że nie potrafię określić konkretnie, gdzie się rusza mała tylko czuję takie jakby drgania. Nie wiem, może jest odwrócona rączkami i nóżkami do kręgosłupa.

aruga Dodane ponad rok temu,

W pierwszej ciąży tak miałam i rzeczywiście dość słabo czułam ruchy. Dopiero gdzieś tak po 30 tygodniu ciąży silniej, ale jako takie przewalanie, a nie typowe kopniaczki. Także chyba lokalizacja łożyska ma znaczenie.

brawurkot Dodane ponad rok temu,

A u mnie odwrotnie było. Pierwszy synuś – tylna ściana – dość ruchliwy. Drugi synuś – przednia ściana – o wiele bardziej ruchliwy od pierwszego. Ale u mnie to była chyba kwestia tego, że pierwszy był całą ciążę pupą na dół obrócony, więc inaczej te ruchy odczuwałam.

gosia Dodane ponad rok temu,

Z synkiem w ciąży miałam łożysko na ścianie przedniej – ruchy praktycznie niewyczuwalne.
Kontrolowanie ruchów pod koniec ciąży nie było u mnie możliwe.

kaccha Dodane ponad rok temu,

Ja też mam na ścianie przedniej. Kopniaki dostaję po bokach i to dość mocne – ale u mnie to już 34 tydzień ciąży.

chmurka Dodane ponad rok temu,

Ja też dziś się dowiedziałam, że mam na przedniej ścianie. Ruchy czuję tylko z jednej strony brzucha, ale wyraźnie.

Dodane ponad rok temu,

Ja też mam łożysko na przedniej ściance, a moje pytanie brzmi: czy w 23 tc dzidziuś też ma takie dni, że się bardzo mało rusza lub w ogóle? Ruchy czuję od półtora miesiąca i były regularne i dość mocne, a tu od wczoraj cisza i może 2 kopnięcia na 24h.

sylwkasz Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez dominikaau81:moje pytanie brzmi: czy w 23 tc dzidziuś też ma takie dni, że się bardzo mało rusza lub w ogóle?

Pewnie, że ma takie dni. Moja też mnie często straszy. Napij się mleka, zjedz coś słodkiego i połóż się na plecach z ręką na brzuchu. Dziecko powinno dać o sobie znać. Gdyby długo nie kopało, lepiej iść do lekarza, ale od razu nie ma co panikować. Wszyscy mamy lepsze i gorsze dni. Dzidziusie też.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez sylwkasz:Pewnie, ze ma takie dni, moja też mnie często straszy.

ok dziękuję. Jednak z niczego co poradziłaś niestety nie mogę skorzystać. Od 21 lat nie pijam mleka, a słodyczy nie cierpię. No ale zjem i wypiję coś innego w razie czego.

martyna222 Dodane ponad rok temu,

Ja też mam jednego dzidziusia, który ma z przodu łożysko. Doktor mówiła, że będę go czuła słabiej niż tego drugiego, ale nie wolno się martwić.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez martyna222:Doktor mówiła, że będę go czuła słabiej niż tego drugiego, ale nie wolno się martwić

Mi też tak mówiła i często jak czuję, to tak jakby w oddali, a czasami jak nóżki ma od strony brzuszka to mocniej.

martyna222 Dodane ponad rok temu,

Ja narazie to czuję motylki w brzuchu i tego z lewej części z przodującym łożyskiem rzeczywiście mniej.

gosik Dodane ponad rok temu,

2 razy dziennie na 28 tydzień, to jak dla mnie trochę mało.
Z Filipem od 28 tygodnia ciąży liczyłam ruchy i ruszał się mniej więcej co 2-3 godziny.

Zapytałabym lekarza przy kolejnej wizycie. Być może łożysko na przedniej ścianie tłumi ruchy, warto się jednak upewnić.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gosik:2 razy dziennie na 28 tydzień to jak dla mnie trochę mało

Ja jestem w 23 tygodniu i mi też zdawało się słabo, ale teraz już jest ok. Może córka miała gorszy dzień.

gosik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez dominikaau81:Ja jestem w 23 tygodniu i mi też zdawało się słabo, ale teraz już jest ok. Może córka miała gorszy dzień.

23 tydzień to jeszcze spokojnie. Czasem i mi w 23-24 tc zdawało się, że dziecko wcale się w ciągu dnia nie rusza, tylko wieczorem czułam delikatne ruchy.

W 28 tc dziecko jest już dużo większe i ruchy powinny być dużo bardziej wyczuwalne i częstsze.

Każda ciąża jest oczywiście inna i nie ma co tu porównywać, ja jednak wyznaję zasadę, że jeśli mama ma jakiekolwiek wątpliwości lub czuje niepokój, powinna je zgłosić lekarzowi

justint Dodane ponad rok temu,

Dziewczyny, mam pytanie. Chyba wstyd, że tego nie wiem, ale po prostu nie wiem, bo jeszcze ginka mi nic nie mówiła. Co oznacza: łożysko z przodu albo z tyłu? Z tego co piszecie, to chyba z przodu to jest bardziej w głębi – przy kręgosłupie, a z tyłu to bardziej od pępka? Ale normalnie nie wiem.

agatom Dodane ponad rok temu,

Łożysko może być umiejscowione na przedniej, tylnej lub bocznej ścianie albo w dnie macicy (czyli w jej najwyższej części). Jego położenie nie ma praktycznie znaczenia dla przebiegu ciąży. Ważne jest, by łożysko nie zakrywało ujścia wewnętrznego szyjki macicy lub nie leżało w jego bezpośredniej bliskości, czyli w najniższej części macicy. Taka sytuacja zwana jest przodowaniem łożyska i grozi krwawieniami. Niskie umiejscowienie łożyska może się zdarzyć przy jego położeniu na każdej ze ścian. Częściej obserwujemy łożysko nisko umiejscowione lub przodujące we wcześniejszej ciąży, potem w miarę wzrostu macicy łożysko często odsuwa się ku górze na bezpieczną odległość od ujścia wewnętrznego. Jeśli więc lekarz nie wspomniał nic o przodowaniu łożyska w 17. tygodniu, to jego umiejscowieniem absolutnie nie należy się martwić.

Joanna2019-11-21 01:36:00

Też miałam łożysko na przedniej ścianie i przez całą ciążę się zastanawiałam o czym w ogóle mówią inne mamy, jeśli chodzi o ruchy dziecka. Bardzo słabo wyczuwalne do samego końca ciąży. Dla mnie to, że można w ogóle zobaczyć cokolwiek na powierzchni brzucha to jakoś kosmos.

Znasz odpowiedź na pytanie: Łożysko na przedniej ścianie: Czy ruchy dziecka są słabiej odczuwalne?

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
Torbiel jajnika a wynik Ca125
Wczoraj na usg okazało się, że mam torbiel jajnika o wymiarach 4,5 na 3.5cm. Lekarz kazał mi zrobić marker ca 125. Wynik jest poniżej 35 (dokładnie 29,40), więc dobrze. Ale
Czytaj dalej
Karmienie
Tzw. "niebieskie mleko"
Słyszałyście o tak zwanym "niebieskim mleku"? My takie jadłyśmy jak byłyśmy w wieku naszych dzieci dwadzieścia pare lat temu. To mleko w proszku w niebieskiej folii. Mojej dziewięciomiesięcznej córce gotuje
Czytaj dalej