Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

Dziewczyny – czy któraś z was urodziła ‘siłami natury’ dziecko ułożone pośladkowo?
Niby mój Maluszek ma jeszcze czas się odwrócić (33 t.c.) ale lekarz zapewnił mnie, że najpierw próbuje się normalnie – że nie robią przy takim ułożeniu rutynowo c.c.! Dowiadywałam się w innym szpitalu (przez znajomą położną) i tam też tak jest: czyli najpierw każą rodzić naturalnie, a dopiero jak coś się dzieje z dzieckiem lub mamą to tną!
Dodam, że to mój drugi poród więc “mam już szlak przetarty” (okteślenie lekarza) i nie mam co marzyć o cesarce od razu.
Jestem ciekawa czy któraś z Was tak urodziła?

8 odpowiedzi na pytanie: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

Tak, kobiety tak czasami rodzą, niektóre same wolą próbować, szczególnie jesli to poród kolejny. Ale na pewno sa szpitale, gdzie procedura jest inna niż u Ciebie, jesli Ci zalezy, mozesz poszukac. W moim małym miescie w kuj. – pom. przy takim ułożeniu od razu tną, co wiecej, nie sprawdzają, czy sie dziecko obróciło… np. zrobili cc kobiecie, która miała już dobrze ułożone dziecko, tylko że oni nie wiedzieli o tym.

duska Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

Oj, może być ci ciężko… Mnie cieli od razu (pierwsze dziecko). Gdy byłam drugi raz w ciąży i martwiłam się, że sytuacja może się powtórzyć – moja lekarka powiedziała mi, że gdybym się baaardzo uparła i błagała lekarzy o poród naturalny w poł. miednicowym – to może by się zgodzili, ale z założenia tną – i to głównie ze względu na dziecko – jest bezpieczniej.

Jeśli dobrze pamiętam w opisach porodów jest poród kury domowej, która rodziła naturalnie dziecko w poł. pośladkowym. Poszukaj. Ale to był jej chyba 6 poród

Życzę, żeby maluszek się odwrócił ! Powodzenia.

carla27 Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

Mój gin też twierdzi że dziecko ułożone pośladkowo rodzi się przez CC. Ale nie masz się co marwić moja dzidzia obróciła się w 37 tyg. A lekarze nie mogli w to uwierzyć 😉

Pozdrawiam
marta i 40 tyg Dominika

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

ja jestem w położeniu pośladkowym już trzy miesiące i w środe mam cc… Dostałam skierowanie po tym jak sie nie zgodziłam na wykonanie obrotu w szpoitalu.

magda_3_dni_do_końca

karioka Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

Na czym polega taki obrot? Czy jest to w jakis sposob niebezpieczne dla dziecka?

karioka z mocno juz kopiacym Dominikiem (~6 maj 2004)

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

obrót jest wykonywany w szpitalu przez wykwalifikowanego położnika pod kontrolą usg. Polega na przepchnięciu po kawałeczku dziecka naciskając na brzuch matki. Dość bolesne dla matki.
Nie do końca bezpieczne i wykonywane na wyraźne życzenie matki. Dlatego pod kontrolą usg, żeby dzieciaka nie zaplątać w pępowinę.

Aczkowliek uparte jednostki po obrocie wracają do pierwotnego ułożenia :-)))

magda_jutro_cc!!

paula26 Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

przy pierwszej ciąży zawsze robią cc. ja tak miałam i wcale nie rozpaczam z tego powodu. pomijając już Twoje cierpienie, to cc jest w tym wypadku bezpieczniejsze dla maluszka.

Paula i Borysek (7 miesięcy)

anies Dodane ponad rok temu,

Re: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

moj lekarz by od razu CC zrobił

Znasz odpowiedź na pytanie: Ułożenie pośladkowe – naturalny poród?

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
Znieczulenie przy porodzie?
Dziewczyny, jestem bardzo ciekawa wrażeń dziewczyn które rodziły ze znieczuleniem? Kiedy się podaje znieczulenie i jakie są ewentualne konsekwencje dla dziecka i dla mnie. To jest luksus na zamówienie za który
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Pytanie do czerwcówek
Juz od łuższego czasu bardzo mnie męczą bóle pleców, krzyża ale najbardziej karku i po spaniu rano bolą mnie kciuki (???) nie wiem czemu te kciuki. I mam pytanie, czy
Czytaj dalej