urlop dla taty po cc?

slyszalam, ze mezowi przysluguje 2 tyg. urlopu na opieke nad zona po cc? czy to prawda? czy ktos z tego korzystal? jak to sie zalatwia (gdzie zglaszac, kiedy itp.)?
dzieki za odpowiedzi
pozdrawiam
k8 i A. (32 tydz.)

8 odpowiedzi na pytanie: urlop dla taty po cc?

ika Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

Ostatnio dowiadywałam się o to u swojego lekarza i dziewczyn na forum. Istnieje możliwość aby Twój maż dostał tzw 14 dni opieki nad Tobą i dzieckiem po Twoim porodzie. Nie musi to być po cc. Podobno opieka jest lepiej płatna niż L4. Takie “zwolnienie” daje Ci lekarz wypisujący ze szpitala lub Twój lekarz prowadzący. Najlepiej zapytaj o to swojego lekarza. Powinien to wiedzieć, a jeśli nie zadzwoń do swojego ZUS-u ( choc mnie nie udało się uzysskac konkretnych informacji u nich na ten temat).
Pozdrawiam ciepło

ika z syneczkiem Igorem marcowym lub kwietniowym

kasiafl Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

Tak – to prawda, przysługują 2 tygodnie. Mój mąż wziął tydzień. Wystawił mu je mój lekarz prowadzący ciążę.
Płatne 80 % jak każde zwolnienie lekarskie.

Pozdrawiam

KasiaFL

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

dokładnie jest tak, ze nie ma żadnego specjalnego zwolnienia dla taty na opiekę nad mamą po porodzie. każdemu ubezpieczonemu przysługuje w roku 14 dni zwolnienia na opiekę nad czlonkiem rodziny i z czegoś takiego właśnie mozna skorzystać po cc. raczej nie wypiszą Ci tego w szpitalu, bo-jak mi tłumaczono-teoretycznie nie powinni cię ze szpitala wypisac skoro potrzebujesz opieki. mnie wypisał to rodzinny, może też gin.

Monika i Basia (22.09)

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

o, masz psiurka!!!!!!!!
ja tez mam – owczarka niemieckiego, mam nadzieje, ze sie polubią z Adasiem;)))))
pozdrawiam
k8 i A.

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

mam, mam…sunię…za chwilę będzie nas o kilka sztuk więcej-pisałam o tym na kiedy dziecko już jest; sunia nam się zakochałą w osiedlowym amancie-niestety nie labradorze i efekty będą tuż tuż…trochę sie boimy tej ferajny.
Co do psa-nie izoluj go od dziecka, nie wywoź ani na chwilę (choć tak niewątpliwie byłoby wygodniej), pozwól mu zoabzcyć i obwąchać Adasia. No i okazuj psu dużo, dużo czułości, wtedy nie będzie zazdrosny; z psem jak z dzieckiem, przecież wiesz

Monika i Basia (22.09)

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

pies u nas w domu jest na bardzo wysokiej pozycji – po stracie I ciazy byl moim aniolem strozem, wiec nie ma problemu z czulosciami (chyba, ze z nadmiarem;), a o nawet chwilowym rozstaniu w ogole nie mysle;)
mam nadzieje, ze bedzie fajnie – dom pelen rozbrykanych chlopaczkow (maz + Adamu + pies;)) zebym ja tylko nie zwariowala;)))
a u Was szykuje sie niezla zabawa;)))) zaprezentuj gdzies zdjecia nowych “dzieciaczkow”;))))))

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

zdjęcia już wkrótce; dziś u Dharmy pojawił się pokarm, co zwiastuje poród w ciągu najbliższych 48 godzin!!! Ale mamy ciśnienie!

Monika i Basia (22.09)

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: urlop dla taty po cc?

tak prawda, mężowi taką opiekę nade mną i dzieckiem wypisali w szpitalu gdy wracałyśmy do domku

Izka i Zuzanka (12.V.2002)

Znasz odpowiedź na pytanie: urlop dla taty po cc?

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
miejsca intymne
Mam pytanie,czy któraś z was zaobserwowała u dzieci pocieranie lub dotykanie miejsc intymnych,bo ja u mojej 4 letniej córci właśnie takie coś zauważyłam,upominałam ją potem straszyłam problemami z sikaniem,ale tak
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
JADŁOWSTRĘT
Czy ktoś spotkał się w ogóle z takim problemem? Nie mogę powiedzieć, by moje dziecko było niejadkiem - to chyba zbyt łagodne określenie dla maluszka (20 m-cy), który potrafi nie
Czytaj dalej