USG

w piątek idę do lekarza i napewno będę miała robione USG (jak przy każdej wizycie). Jednak nie wiem co lekarz powinien w jego trakcie zbadać. Dodam, ze jestem w 14 tygodniu.
Bardzo proszę dajcie zanć co lekarz oglądał w tym terminie u waszych maluszków.

NIECH JUŻ PRZYJDZIE WIOSNA

Paulina i Kropeczka – 9 pażdzierika :-))))

2 odpowiedzi na pytanie: USG

 1. Re: USG

  witaj !
  U mnie w 14 tygodniu lekarz dokonał pomiary fadu karkowego, który wskazuje na możliwość wystąpienia zespołu Downa.Oczywiście robi to przez usg.
  Dodatkowo może wyeliminować bezmózgowie, bezczaszkowie, usadowienia narządów wewnętrznych.

  Życzę powodzenia i miłego podglądania….
  Pozdrowienia

  • Re: USG

   w tym czasie można ocenić rozwój narządów wewnętrznych :serca, żołądka, mózgu. układu kostnego..można zbadać przepływ krwi pępowinowej… poza tym ocenia sie położenie łożyska ułożenie dziecka oraz jego wymiary (to standardowo przy każdym badaniu)… nie wiem czy lekarz wykona wszelkie pomiary i czy sprawdzi wszystko…zależy od jego chęci i sprzętu..ja miałam to badanie bardzo szczegółowe, ale byłam w szpitalu i sprzęt tam był poprostu super..w mojej przychodni takich badan na pewno nie miałabym zrobionych… najdokładniej robi się badania w połowie ciąży więc około 20 tygodnia… przynajmniej w większości przypadków… ja jednak najbardzie dokładne badanie miałam właśnie w 14 tyg. przez zupełny przypadek…

   Weronka (termin 6.06.03)

   Znasz odpowiedź na pytanie: USG

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo