USG Dopplera

dziewczyny czym się różni normalne USG od USG Dopplera,wiem tyle że t drugie jest kolorowe,ale czy jakieś może bardziej szczegółowe?Niedługo mam robić i nie wiem na które się zdecydować

rencik i kruszynka(28,12)

3 odpowiedzi na pytanie: USG Dopplera

 1. Re: USG Dopplera

  chyba usg dopplera pokazuje przepływy krwi w obrazie kolorowym. Będzie widać na nim jak krąży krew w żyłach i tętnicach, czy wszystko jest prawidłowe w krążeniu krwi. Miałam kiedys robione usg dopplera tętnic szyjnych.

  • Re: USG Dopplera

   Moim zdaniem kiciucha ma rację. Można np stwierdzić, czy dziecko ma owinie tą pępowine wokół ciała.

   Aneta i Tymek (20.10.2003)

   • Re: USG Dopplera

    We wrześniowym “Mamo to ja” są opisane wszystkie badania, i tak cytuję:
    BADANIE DOPPLEROWSKIE
    Czemu służy: Analizuje falę przepływu krwi w naczyniach krwionośnych.
    Na czym polega: To badanie ultrasonograficzne wykonywane specjalną przystawką dopplerowską. Na ekranie można zobaczyć w kolorze naczynia krwionośne, a analiza przepływu krwi umożliwia m.in. rozpoznanie niedotlenienia płodu.
    Kiedy się wykonuje: Ze wskazań lekarskich w tzw. ciążach wysokiego ryzyka ( tym się nie przerażaj i nie sugeruj, bo ja np. też będę miała takie badanie a moja ciąża nie należy do zagrożonych).
    * W pierwszym trymestrze – można określić jakość unaczynienia macicy, prawidłowość implantacji zarodka.
    * W drugim trymestrze (około 20-22 tyg. ciąży) u kobiet z ryzykiem zatrucia ciążowego – mierzy się przpłw krwi w tętnicach macicznych, co pozwala rozpoznać zagrożenie rozwoju nadciśnienia i zaburzeń we wzroście płodu.
    * W trzecim trymestrze – bada się jakość krążenia w krwi między łożyskiem a płodem. To umożliwia stwierdzenie ewentualnego niedotlenienia dziecka – ciążę kończy się cesarskim cięciem.

    UTRASONOGRAFIA
    Czemu służy: Badanie wykonane w 6-8 tyg. ciąży potwierdza ciążę i informuje, czy pęcherzyk ciążowy jest prawidłowo zagnieżdżony w jamie macicy. Następne USG pozwalają na dosyć dokładną ocenę budowy rozwijającego się płodu. Pomiary biometryczne umożliwiają stwierdzeni wielkości poszczególnych narządów oraz prawidłowść ich ukształtowania.

    I to byłoby na tyle – mam nadzieję, że info pomogą Tobie podjąć decyzję:)
    pozd, ania i dzidzia 21.02.2004

    Znasz odpowiedź na pytanie: USG Dopplera

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo