USG genetyczne, połówkowe – czy ktoś mi wytłumaczy?

Mam gorącą prośbę, czy któraś w Was mogłaby mi wytłumaczyć różnicę między USG genetycznym a [Zobacz stronę]? Co jakiś czas widzę raz takie hasło, raz takie i szczerze mówiąc sama już nie wiem, na czym polega różnica.
Proszę o pomoc:)

4 odpowiedzi na pytanie: USG genetyczne, połówkowe – czy ktoś mi wytłumaczy?

 1. Re: USG genetyczne, połówkowe-czy ktoś mi wytłumaczy?

  USG połówkowe jest to normalne USG wykonywane ok. 20 tygodnia – sprawdzenie, czy dziecko poprawnie się rozwija. USG genetyczne jest wykonywane najpóźniej przed końcem 21 tygodnia i polega na bardziej szczegółowym sprawdzeniu, czy dziecko nie ma wad genetycznych. Są dokładnie oglądane wszystkie narządy wewnętrzne maleństwa, mierzone pewne charakterystyczne parametry (fałd karkowy, kość nosowa itp.).
  Mam nadzieję, że tak ogólnie udało mi się wyjaśnić?

  MAGDA i majowy Lesio w brzuszku

  • Re: USG genetyczne, połówkowe-czy ktoś mi wytłumaczy?

   Ja też na tym forum dopiero spotkałam się z określeniem USG “połówkowe”… nazwa stąd, że robione w połowie ciąży.

   • Re: USG genetyczne, połówkowe-czy ktoś mi wytłumaczy?

    Ale ok. 20 tyg. jest wykonywane to nawjażniejsze badanie, pod katem właśnie narządów wewnętrznych, więc to już nazwiemy genetycznym??Według mnie i jedno i drugie może być w pewnym stopniu tym samym, bo w tym tygodniu każdy lekarz powinien badać wnętrze dzidzi. Chyba sietrochę pogubiłam, więc skąd wiedzieć na jakie idę??
    Ania i Fasolka (14.06.2004)

    • Re: USG genetyczne, połówkowe-czy ktoś mi wytłumaczy?

     To są mimo wszystko różne badania. Ja byłam w 18 tygodniu na normalnym USG i potem w 21 na USG genetycznym. Różnica była znaczna. Na pierwszym powiedziano mi tylko, że serce dzidziusia ma 4 komory i reszta ok bez wnikania w szczegóły. Z kolei na USG genetycznym lekarz przyglądał się bardzo dokładnie wszystkim narządom wewnętrznym, do tego oceniał inne dodatkowe elementy, wykluczając wady genetyczne – m.in. fałd karkowy, długość kości nosowej itp. Szczegóły takiego USG są opisane na stronie [/url]. Myślę, że tamtejsze opisy dokładnie przybliżą na czym polega takie badanie.

     MAGDA i majowy Lesio w brzuszku

     Znasz odpowiedź na pytanie: USG genetyczne, połówkowe – czy ktoś mi wytłumaczy?

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo