usg główki

Na kontrolnym badaniu , gdy synek miał 3 miesiące lekarz stwierdził zbyt szybki przyrost główki(podobno obwód głowy nie może być większy od obwodu klatki piersiowej).Badanie usg wykazało że Patryk ma poszerzone przestrzenie podtwardówkowe-lewa 4,8mm prawa 5,2 (powinno być do 4,mm).W tej chwili synek skończył 10 miesięcy ,cały czas jest pod opieką neurologa.Ostatnie usg wykazało 4,2 i 4,4 (następnego już nie będzie bo ciemiączko jest już a małe)więc jest poprawa.Wizta u neurologa polegała na tym że pani doktor pytała co potrafi mały,popukała parę razy młoteczkiem,zmierzyła obwód głowy i koniec.Po każdym badaniu stwierdzała że dziecko rozwija się prawidłowo.Coraz częściej zastanawiam się czy te wizyty są potrzebne.Może któraś z mam miała podobny problem?
Ola i Patryk6,01,2004

1 odpowiedzi na pytanie: usg główki

amber Dodane ponad rok temu,

Re: usg główki

My mieliśmy USG główki i taką diagnozę:
„Brak przegrody przeźroczystej, poszerzone rogi czołowe komór bocznych…”
Panie które owe USG wykonywały spanikowały i nastarszyły mnie bardzo…poleciałam do naszego pediatry, na konsultacje z neurologiem i okazało się, że jest wszystko oki…czasem zdarzają się takie minimalne nieprawidłowości ale jesli nie ma żadnych innych i dziecko dobrze się rozwija to nie ma powodów do niepokoju!
Skierowanie na USG dostaliśmy jak Maciej miał 3 miesiące i bardzo późno zaczął podnosić główkę. Teraz ma 9 i z rozwojem pędzi jak burza 🙂 już więcej na USG nie poszliśmy.

Beata i Maciek (9 miesięcy)

Znasz odpowiedź na pytanie: usg główki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Prawo pracy - ktoś wie?
Mam pytanie, co prawda sprawa jest mocno przyszłościowa, ale rozmawiałam o tym z mężem i ponieważ mamy wątpliwości (i nie mamy się kogo spytać) - pytam Was [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]. Na Matiego
Czytaj dalej
Dla starających się
objawy ciąży?
Kochane dziewczyny! Mam nadzieje ze rozwiejecie moje obawy lub chociaż podzielicie sie ze mną swoimi doświadczeniami. Minął tydzień od owulacji a ja od wczoraj (najbardziej dzisiaj)odczuwam: - rozpieranie w dole brzucha-takie jak
Czytaj dalej