USG i wątpliwość

Byłam na USG, widziałam i słyszałam serduszko:), ale mam do Was pytanie – czy wiek dziecka podczas badania USG określają w tygodniach liczonych od ostatniego okresu czy w tygodniach od zapłodnienia? Jakoś nie mogę tego nigdzie odnaleźć, a byłam pod zbyt dużym wrażeniem, żeby zapytać:)

4 odpowiedzi na pytanie: USG i wątpliwość

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: USG i wątpliwość

zawsze na usg wpisywany jest pierwszy dzień ostatniej miesiaczki.

Olinka
<><

zuzanna Dodane ponad rok temu,

Re: USG i wątpliwość

oczywiscie podpisuje sie pod tym
wiek ciazy liczy sie od dnia ostatniej meisiaczki bez wzgledu czy na usg czy jakos inaczej
jedynym wyjatkiem jest gdy udokumentowana medycznie owulacja byla duzo duzo pozniej niz przyjmuje sie teoretycznie

magdusiek Dodane ponad rok temu,

Re: USG i wątpliwość

Wiem, że termin ciąży liczy się od terminu miesiączki, chodzi mi o to, że podczas badania usg usłyszłam, że wygląda na 7 tydzień, a to całkiem mi się nie zgadza. I mam wątpliwośc pt. czy dziecko wygląda na 7 tydzień od zapłodnienia (co byłoby normalne) czy dziecko wygląda na 7 tydzień od czasu zapłodnienia czyli, że jest mniejsze niż być powinno (wiem, że to się zdarza i że nie ma czym się martwić). O, chyba dobrze zformułowałam pytanie:)

mkkafe Dodane ponad rok temu,

Re: USG i wątpliwość

Lekarz robiacy usg wpisuje do programu date ost @ i program pokazuje tyg tak ze jest to spojne z obliczaniem wieku ciazy tez od ost @. Czyli tak samo. W ogole nie przejmuj sie tym ze dziecko jest mniejsze lub wieksze: na tym etapie przebiega to roznie. Ja mialam dotychczas robione usg 4 razy i za kazdym razem wypada inaczej – raz mniejsze, raz wieksze. Czasem do owu dochodzi pozniej, geny przekazane przez rodzicowtez powoduja roznice, a program to tylko program. Najwazniejsze ze ciaza sie rozwija. Nie ma sensu porownywac z innymi mamami wymiarow. Przynajmniej w tak wczesnej ciazy.
Moje 1 usg mmialam robione w 6 tyg – lekarz powiedzial ze jest to 5 tydzien. 3 usg robilam w 8 tyg – lekarz twierdzil ze jest 10 tydzien. Roznie to bywa…….

Monika, Agatka + Ktosik

Znasz odpowiedź na pytanie: USG i wątpliwość

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
strzelające kolano
Drogie Mamusie :) Czy spotkałyście się może ze strzelającym kolanem u niemowlaka? Moja córcia ma 3,5 miesiąca i na ostatniej wizycie u pediatry pani doktor stwierdziła, że Ali coś przeskakuje w
Czytaj dalej
Polecam
Butki Baren - shue
Baaardzo polecam te buciki, są świetnie wyprofilowane, porządnie zrobione, a i ceny przystępne [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] My właśnie kupiliśmy wiosenne butki dla Niny z tej firmy i myślę że sandałki też taki
Czytaj dalej