Forum: Mam z dzieckiem taki problem
USG j.brzusznej dziecka – proszę o pozostawienie na chwilkę tematu.
Dawid (7 lat)ma jutro usg brzucha. Powiedziano mi, że do badania ma nic nie jeść (usg o 12:20), ale czy moze pić? czy musi mieć pełen pecherz, czy może siusiać?
8 odpowiedzi na pytanie: USG j.brzusznej dziecka – proszę o pozostawienie na chwilkę tematu.
Oj pewnie zalezy co chcecie diagnozować
Dobrego wyniku życzę!
Jak u nas o refluks chodziło prosili by pół godziny przed zjesc coś, jak szukali u mnie przyczyny krwinkomoczu prosili by pęcherz był pełen, jak sprawdzali nerki, nadnercza i takie tam proszono bym była na czczo (bez jedzenia i picia, po espumisanach)
Nie mam pojęcia co będzie badane. Dawid ma coś z moczem nie tak (do połowy w pojemniczku był mętny cos jak sok pomaranczowy z miąższem i duzo czegos na “f” bezpostaciowych zasłaniających pole widzenia. lekarz skierował na usg brzucha i nie chciał nic więcej mówić na ten temat. i dlatego nie wiem co robić. Specjalnie wzięłam wolne w pracy i nie usmiecha mi się po raz kolejny latać do lekarza.
Ja miałam wielokrotnie badane nerki na usg, ale wiem tylko tyle ze na pewno pecherz ma byc wypelniony. Z reszta zawsze latwiej pecherz oproznic niz napelnic 😉 dlatego najbezpieczniej nie jesc, nie sikac i pic czysta wode (tak na chlopski rozum kaka czy herbata moglby “zabarwic” obraz)…
Moja córka już kilka razy miała usg pod kątem obserwacji układu moczowego (częsta obecność w moczu fosforanów i szczawianów bezpostaciowych). Zawsze miała mieć pełny pęcherz. Pila wodę jeszcze w przychodni, kilka minut przed badaniem 🙂 Raz miała badanie, potem musiała się wysiusiać i jeszcze jedno usg, żeby sprawdzić, czy pęcherz dokładnie się opróżnia.
Tak jak pisze Fasolada, łatwiej pęcherz opróżnić niż napełnić 🙂
Powodzenia.
o własnie fosforanów bezpostaciowych Dawid miał za duzo.
jak to leczycie?
jutro ma zabronione sikanie w takim razie.
u mnie młodsza niespełna 4-latka ma też b.duzo fosforanów bezpostaciowych i dla własnego sumienia zrobiłam jej badanie moczu bo był mętny bardzo i pognałam z wynikiem do pediatry i niekazała się martwic,powiedziała że to wszystko zależy od diety dziecka i kazała jej bardzo ograniczyc ryż i banany,a tego to akurat sporo jadła ostatnio,ryz prawie codziennie
Juz po badaniu. Lekarz powiedział, ze jest ok.
Jak sie okazało, na wynikach z moczu nie było żadnego wpisu, że za dużo fosforanów, tylko, że liczne i zakrywają pole widzenia;)
Dziekuję moderatorom za pozostawienie tematu :Róża: można juz go przenieść.
My stosujemy dietę i raz w miesiącu badamy mocz, a co pół roku robimy usg. Jeżeli tylko raz w wynikach pojawiły się fosforany, to zupełnie nie ma się czym przejmować. U M. były często, a to zwiększa ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej.
Edit. Doczytałam, że u was usg w porządku. Fajnie, cieszę się 🙂
Znasz odpowiedź na pytanie: USG j.brzusznej dziecka – proszę o pozostawienie na chwilkę tematu.