usypianie dziecka 2 m-ce

🙂

1 odpowiedzi na pytanie: usypianie dziecka 2 m-ce

basik77 Dodane ponad rok temu,

usypianie + brzuszek

hej,
takie maleństwo trudno chyba zmusić do samodzielnego zasypiania w łóżeczku. Na pewno będzie protestować i uważam, że ma do tego pełne prawo. W końcu łóżeczko jest dla niego wielkie a ramiona mamusi przytulne i bezpieczne.
Mateusz zasypia głównie przy piersi i tak jest od początku. Przy kolkach, które miał w drugim miesiącu, dużo go nosiłam i często usypiałam właśnie w ramionach. Czułam, że tego potrzebuje. Może i u maleństwa Twojej koleżanki tak jest?
Specjaliści twierdzą, że aby dziecko nauczyć samodzielnego zasypiania trzeba poczekać aż będzie trochę starsze (6 – 9 miesiąc). Do tego czasu większość dzieci zasypia najczęściej przy piersi albo butelce. I jest to jak najbardziej normalne. Zresztą wcześniejsze próby często mogą okazać się niemożliwe.
Jeżeli chodzi o kładzenie na brzuszku – mój synek na początku też protestował. Nie zmuszałam go do tego, ale próbowałam kłaść kiedy był pogodny i chętny do zabawy. W końcu nauczył się i praktycznie od połowy 2 do 4 miesiąca nawet spał w łóżeczku tylko na brzuszku. Ta pozycja wpływała na niego uspokajająco.
Okazuje się, że do wszystkiego potrzeba cierpliwości.

Basia i Mateuszek (11.02)

[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: usypianie dziecka 2 m-ce

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Zwyczaje w Instytucie Pediatrii w Krakowi
Czy ktoś może mi powiedzieć jakie tam panują zwyczaje. Czy matka może być z dzieckiem 24h na dobę? Jaki jest personel? bo po kontaktach z paniami na noworodkach w moim
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
mieszkacie sami/ z tesciami/ z rodzicami??
jakiś czas temu juz o to pytałam ;-) niestety to mniejszość mam była w swoich czterech kątach..... teraz jestem ciekawa czy sytuacja chociaz trochę się poprawiła? jak mieszkacie? my juz roczek
Czytaj dalej