Uwaga Kleszcze!

Witajcie ciężarówki. Zaczęła się nam na całego wiosna i wszystko budzi się do życia. Niestety te pasożyty także. Wczoraj z mężem zrobiliśmy sobie wyprawę po lesie. Było cudownie, jednak cała aura prysła, jak znaleźliśmy kleszcze spacerujące po nas. Parę lat temu męża ugryzł kleszcz i skończyło się to Boreliozą.
Oczywiście nie zawsze ugryzienie oznacza zarażenie, ale lepiej uważać i dokładnie się po spacerku wyoglądać.

2 odpowiedzi na pytanie: Uwaga Kleszcze!

ruda77 Dodane ponad rok temu,

Re: Uwaga Kleszcze

Czesc,

ach te przeklete robale !!!! My po każdym spacerze w ubiegłym roku wyciągalismy jakiegos kleszcza z naszego psa, fuuuuu !! Jego możemy zabezpieczyc psikając specjalnym preparatem i obrożą, ale sami jestesmy bezbronni – szczegolnie w lesie !
Zuza masz racje !! Dziewczyny uważajmy na KLESZCZE !!!

Pozdrawiam
Ag i Lipcowy Stas

mmu Dodane ponad rok temu,

Re: Uwaga Kleszcze

Tak, to poważny problem. Po każdym spacerze należy się dokładnie obejrzeć. A mojego pieska, który jest czarny, przeczesuję grzebieniem o małym rozstawie ząbków i w ten sposób zdejmuję kleszcze, które mogą mu zaszkodzić a także przeleźć na nas. Polecam ten sposób, nie jest czasochłonny a ostatnio zdjęłam z psa 12 kleszczy po jednym spacerze po polach!

Gosia + Kruszynka (1.06.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Uwaga Kleszcze!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Nowe jedzenie-co jest nie tak?
Tydzień temu zaczęlismy podawać młodemu "coś" innego niż tylko moje mleczko. Jabłko-krzywił sie ale otwierał dziobek, jednak nie szło wiecej niż 4-5 łyżeczek.dynia prawie wogóle nie wchodziła.Dziś poszła w ruch
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Czy mozna coś dać homeopatycznego na katar??
Moj synek cierpi strasznie z powodu kataru ktory juz ciagnie sie tydzien.Psikam mu Sterimarem dostal tez od pani doktor robione kropelki ale pomyslalam sobie czy moze jest jakis homeopatyczny lek
Czytaj dalej