Uwaga! Niebezpieczne leki!

Znalazłam taką informację na innym portalu, ale myślę, że warto się nią podzielić:

Preparaty na bazie ibuprofenu przyjmowane tuż przed i po zapłodnieniu zwiększają ryzyko poronienia o około 80%. Pochodne ibuprofenu obniżają płodność kobiet i mężczyzn poprzez hamowanie syntezy prostagladyn zawartych w nasieniu, macicy i jajnikach.podobnie niebezpieczne są leki na bazie naproksenu i kwasu acetylosalicynowego. Bardzo niebezpieczne są w tym okresie zwykła etopiryna, tabletki z krzyżykiem, anapiryna, itp. Dowiedziono, że zwiększają ryzyko wystąpienia wad układów moczowo-płciowego i nerwowego.

Bezpieczny jest tylko paracetamol – bo ma inny mechanizm działania, ale nie podawajcie go dzieciom!!! Przewrotnie, dla dzieci bezpieczniejszy jest ibuprofen. Od razu zaznaczam, że nie reklamuję żadnego preparatu. Po prostu dostałam raport z badań nad działaniem leków przeciwbólowych na kobiety w ciąży i uznałam, że powinnam Was ostrzec. Jeszcze jedno. Niebezpieczna dawka ibuprofenu to już 3 tabletki dziennie w okresie okołoowulacyjnym.

6 odpowiedzi na pytanie: Uwaga! Niebezpieczne leki!

 1. Re: UWAGA! niebezpieczne leki!

  Uzupełniam!

  Apap: Apap można łykać bezpiecznie, bylebyś sobie żołądka nie podrażniła.
  Dawka dopuszczalna to 5 g, czyli 10 tabletek, 6 g to dawka toksyczna, 16 tabletek – dawka śmiertelna.

  Ibuprofen jak napisałam hamuje syntezę prostagladyn zawartych w nasieniu, jajowodach i macicy. Zaburzenia w wydzielaniu prostaglandyn w czasie ciąży są powodem poronień. Prostaglandyny odgrywają ważną rolę w pękaniu i wydalaniu pęcherzyków jajnikowych w czasie owulacji. Jedna tabletka zażyta sporadycznie nie powinna
  zaszkodzić, ale jeśli przyjmujesz przez kilka dni po jednej tabletce, mogą pojawić się kłopoty.

  Coffecornu niestety nie można stosować w ciąży, bo zawarta w nim ergotamina powoduje skurczenie (zaciśnięcie) naczyń macicy i w konsekwencji może prowadzić do niedokrwienia. Do zagnieżdżenia się zarodka potrzebna jest dobrze ukrwiona macica. Oprócz tego powoduje też skurcz mięśni gładkich macicy – sprzyjający
  raczej wydaleniu niż przyjęciu zarodka…

  Podobnie niebezpieczne są preparaty na bazie kwasu acetylosalicylowego i naproksenu. Bardzo niebezpieczna w tym okresie jest zwykła etopiryna itp. Jeśli się staracie, to lepiej odstawcie te leki, oboje.

  • Re: UWAGA! niebezpieczne leki!

   Zioła też mogą być niebezpieczne. Podaję nazwy ziół, które też działają poronnie. Te z najbardziej pospolitych to: tymianek, szałwia i dziurawiec.

   Co do ibuprofenu to czytałam też że zażywany nawet kilka miesięcy przed ciążą może powodować poronienie. Tak więc przerzućmy się na apap.

   • Re: UWAGA! niebezpieczne leki!

    Witam!! Z tego co wiem to poronnie działa również malwa. Z witamin najgorsza jest witamina A, w nadmiarze powoduje uszkodzenie płodu.

    • Re: UWAGA! niebezpieczne leki!

     Nie do końca rozumiem, jak to jest z kwasem acetylosalicynowym. Wydaje mi się, że to jest aspiryna, którą poleca się brać w pierwszych miesiącach ciąży, żeby polepszyć ukrwienie macicy? Tak samo jak w przypadku problemow immunologicznych. No wiec brać czy nie brać?

     • Re: UWAGA! niebezpieczne leki!

      No własnie… Ja brałam z zalecenia lekarza, i przyznam, ze miałam wielkie opory. Odmówilam brania leku przez miesiąc, ze strachu…

      • Witam jakie są tabletki bez recepty na poronienie

       Znasz odpowiedź na pytanie: Uwaga! Niebezpieczne leki!

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo