W-wa ginekolog który daje zwolnienie

Byłam u 2 go prywatniego ginekologa , chodze jeszcze do 3go na kase chorych.
Ponoć ten miał mi dać zwolnienie do konca ciązy. Nie dał!!!
Bo twierdzo ze nie moge przekroczyć 182 dni a już byłam 76 dni na zwolnieniu wiec moze mi dac od połowy lipca. MUSZE PRACOWAC JESZCZE 1,5 MIES. Nie dam rady psychicznie.
Co jest ze mna nie tak że to już nastepny gin nie chce mi dac zwolnienia. Zapłaciłam mu dziś 150 zł, w poniedzialek zapłaciłam 200 zł . I żaden nie chce dać!!
Przeciez ponoć mozna być powyżej 182 dni na zwolnieniu, wiec o co chodzi.
Załamałam sie..
Szukam ginekologa który da mi zwolnienie od zaraz do połowy paździrnika, wiedząc ze byłam na zwolnieniu już ponad 2 miesiące. Jestem z W-wy. Pomóżcie.

Ola, Asia (3,5 lat) + chłopaczek (18.10.2006)

5 odpowiedzi na pytanie: W-wa ginekolog który daje zwolnienie

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: W-wa ginekolog który daje zwolnienie

bo na zwolnieniu możesz byc 182 dni. Jeżlei przekraczasz tą liczbe to musisz iśc na komisje do ZUS-u i oni muszą orzec czy możesz wrócić do pracy czy należy sie zasiłek rehabilitacyjny.

Ja bym popracowała do połowy lipca – bo nie wyobrażam sobie wracac do pracy w połowie 8-go miesiaca, bo ZUS orzeknie, że wszystko w porządku i możesz pracować?

Co jest z Tobą nie tak? Może fakt, ze jesteś zdrowa, w dobrej kondycji i chcesz iść na fikcyjne zwolnienie. Trudniej jest wytłumaczyc sie ginekologowi ze zwolnienia w okolicy 20 tc niż 36tc.

Zapisz sie do CM LIM – oni nie robią problemów. Albo weź zwolnienie np. od psychiatry na depresje ciążową.

Tak czy inaczej 6 tygodni przed upływem 182 dni musisz liczyc sie z wezwaniem na komisje i złożeniem papierów o zasiłek. Jeżeli ZUS nie znajdzie nieprawidłowości w przebiegu ciązy dostaniesz pieniądze tylko za 182 dni i bedziesz musiała wrócic do pracy w połowie 8 m-ca.

www (10.03.2004)

ola2 Dodane ponad rok temu,

Re: W-wa ginekolog który daje zwolnienie

Dzięki za informację, ale tak na prawdę zdrowa do końca nie jestem. Nie czuje sie dobrze psychicznie przede wszystkim a fiozycznie z ciążą wszystko ok tylko że ja ciągle na coś choruje, nei związanego z ciązą.

Ola, Asia (3,5 lat) + chłopaczek (18.10.2006)

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: W-wa ginekolog który daje zwolnienie

to niech Ci zwolnienie wystawia internista?

www (10.03.2004)

ola2 Dodane ponad rok temu,

Re: W-wa ginekolog który daje zwolnienie

Własnie ta wystawia, co 2 tygodnie na tydzień. Ale ja mam dość chodzenia w kratke do pracy, tydzień do pracy tydzień w domu.
Chciałam mieć pewność że bede mogła już tam nie wracać.

Ola, Asia (3,5 lat) + chłopaczek (18.10.2006)

natusia Dodane ponad rok temu,

Re: W-wa ginekolog który daje zwolnienie

sprobuj w Centrum Damiana, np u dr Poludniewskiego albo tez u dr Kuzlika. nie wiem jak bedzie ze zwolnieniem na dluzej niz 182 dni i w przypadku zdrowej fizjologicznej ciazy.
albo moze faktycznie sprobuj na depresje ciazowa, to juz nie wiem gdzie.
pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: W-wa ginekolog który daje zwolnienie

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
kontrola z zus
Witam serdecznie od 24.0406r. przebywam na zasiłku macierzyńskim ponieważ umowę miałam od 17.08.05r. na pół roku a później przedłuzono mi do dnia porodu ale dodam że od 20 października przebywałam na
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
gdzie w Gdańsku rowerek?
Czy znacie jakies wieksze sklepy z rowerami w Trójmieście. Chciałabym kupic Soni jakiś fajny rowerek na trzecie urodziny. Wymarzyła sobie rózowy ( najlepiej taki Barbie ).Znalazłam nawet jeden na allegro
Czytaj dalej