wada wzroku a zzo

czy wiecie moze jaki minus jest wskazaniem do znieczulenia zewnatrzoponowego (bezplatnego oczywiscie) – i czy tak w ogole jest? szukalam na forum ale znalazlam tylko o wskazaniach do cesarki. pozdrawiam

Olag i Nina 1.07.02 i syn (02.05)

9 odpowiedzi na pytanie: wada wzroku a zzo

frida Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

Z tego co wiem to żadna wada wzroku nie ma wpływu na zzo. I to jest nawet logiczne. Bo jak wytłumaczyć taką zależność?
Co innego z cesarką.


Zuzia 15 sierpień 2004

targo Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

Witaj,

Ja mam sporą wadę bo -6 i moja Pani okulistka powiedziała ,że absolutnie nie wyrazi zgody na poród naturalny ponieważ może dojść do pęknięcia siatkówki co niesie za soba straszne skutki-dlatego też dostanę zaświadczenie , które będę musiała pokazać mojemu ginowi. Oczywiście pionformowałam go o tym jakiś czas temu a on powiedział ,że i tak wyśle mnie na specjalistyczne badania do swojego szpitala na oddział i jeśli wada się potwierdzi to będę miała cc. Także jesli masz taka wadę to pewnie tez będziesz mieć cc tak jak ja:)) Co do znieczulenia to oczywiście będzie bezpłatne ze względu na wskazania lekarskie, co innego jak chcesz cc załatwić prywatnie -wtedy musisz płacic za cc i znieczulenie.

Pozdrawiam Sylwia

Edited by targo on 2005/01/22 18:44.

olag Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

moja wada to tylko -2 i -1,5 wiec na pewno nie kwalifikuje sie do cc – chyba nawet bym nie chciala. ale czytalam chyba w 2 roznych wydawnictwach, ze wada wzroku czasem jest wskazaniem do zastosowaniem zzo – tylko wlasnie nie wiem jaka wada.

Olag i Nina 1.07.02 i syn (02.05)

targo Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

Witaj,

Wydaje mi się,że Twoja wada jest za mała , ja słyszałam coś o -5. Tylko wysokie wady kwalifikują się na zzo i to raczej tylko przy cc.Tak mi mówiła okulistka ale nie wiem co na to ginekolog. Musiałabyś się zapytać swojego gina on napewno będzie wiedział :))

Pozdrawiam
Sylwia

goosie Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

ja mam -5 na oba oczy i pozwolenie na porod naturalny (z adnotacja, by dopuscic zlagodzenie przebiegu porodu) – sama wada liczy sie mniej niz sklonnosc siatkowki do odklejania, a to bada sie oddzielnym badaniem (w I i III semestrze), przez zakropienie atropiny czy cus…
Gosia

planetka Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

Nawet duża wada wzroku nie musi być wskazaniem do cesarki, chodzi tylko o stan siatkówki. Jeśli ma tendencje do odklejania się, to cc jak najbardziej. Najlepiej zbadać to tzw metodą trójlustra. Ja mam -6,25 na „oba oczy”, siatkówkę w porządku i rodziłam naturalnie. Po porodzie wada mi się nie zmieniła.

Planetka, Ola (05.10.2003) i Ktoś (25.05.2005)

olag Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

dzieki wszystkim za odpowiedzi. dzisiaj ide do gina, wiec sie wszystkiego dowiem co i jak

pozdrawiam

Olag i Nina 1.07.02 i syn (02.05)

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

hmmm wydawało mi isę, ze to wada wzroku jest wskazaniem do cc i tutaj określa sie rodzaj znieczulenia ale nie słyszałam by sama wada wzroku była wskazaniem do znieczulenia.
Przecież z powodu wady wzroku nie będą Ci ujmować z bólu tylko z wysiłku fizycznego o to w tym wszystkim chodzi.
Ale….moze ise mylę i wada wzroku juz sama w sobie jet wskazaniem do znieczulenia.
Wiem jednak, że jeżeli męczysz isejuz kilka godzin i nic to w końcu jesteś tak zmęczona, że nie współpracujesz z lekarzami czy położna i wtedy daja znieczulenie dla dobra dziecka.

Olinka
<><

planetka Dodane ponad rok temu,

Re: wada wzroku a zzo

Wada wzroku może być wskazaniem do znieczulenia, a właściwie nie wada, tylko stan siatkówki, który może być kiepski przy dużej wadzie. Przy silnych bólach partych siatkówka może się odkleić, a co za tym idzie wada wzroku może się pogorszyć (w skrajnych przypadkach można nawet stracić wzrok). Dlatego to znieczulenie. Z tym że jeśli siatkówka jest rzeczywiście w złym stanie, to od razu kierują na cesarkę.

Planetka, Ola (05.10.2003) i Ktoś (25.05.2005)

Znasz odpowiedź na pytanie: wada wzroku a zzo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Drętwieje mi biodro....?
Jestem w 7 miesiącu i mam chyba jakiś ucisk na nerw. Powyżej pośladka drętwieje mi i bardzo boli tak, iż nie mogę chodzić ani stać dłużej bo ból się nasila
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Prostownica do wlosow ?
Jak wyzej ;) jaka polecacie prostownice do wlosow ? mialam kiedys taka co prostowala i robila fale , byla z para wodna ... nie sprawdzila sie :( ostatnio fryzjerka prostowala
Czytaj dalej