wada wzroku

Mam -4,5 D na oba oczy, a moje malenstwo bedzie wazylo ok 4 kg(spoznia sie juz kilka dni). Czy ktos rodzil z taka wada wzroku…i czy duzo pogorszylo sie po porodzie?

OlenkaR

3 odpowiedzi na pytanie: wada wzroku

 1. Re: wada wzroku

  Mam wadę wzroku -3,5 na obydwa oczy, dziecko ważyło 4230 g. Pogorszenia wzroku nie stwierdziłam.
  Pozdrawiam.

  Kasia i Łukasz (20.12.2002)

  • Re: wada wzroku

   Moja córcia ważyła 4 520g i 63 dł. rodziłam z wadą -3,5 ale poszperaj tu bo był niedawno taki wątek o wadach wzroku. Chociaż oceniam swój poród naprawdę znośnie wzrok pogorszył mi się do -4,5! Ale podobno nie o wade wzroku chodzi – bo przecież gin miałby nakazane żeby cię pytać o wzrok – a Twój pytał? Bo mój nie! Ani podczas pierwszej ciąży ani teraz! Przeczytałam właśnie tu, na forum, że trzeba zbadać sobie stan siatkówki oka bo to jest zagrożenie, że przy ciężkim porodzie może się ta siatkówka odkleić.
   Mam termin na kwiecień i zamierzam takie badanie u okulistu zrobić!
   Co do wagi dzieciątka – pewnie na podstawie badania usg – to może być różnie. już kilka razy spotkałam się z opinią, że jest to zawsze waga szacunkowo zawyżona, więc może nie będzie tak źle? czego oczywiście z całego serca życzę i pozdrawiam
   Gosia

   • Re: wada wzroku

    Ja mam bardzo duza wade wzroku, -9 w jednym oku… Rodzilam naturalnie, maluszek wazyl 3800. Wczesniej bylam na kilku konsultacjach okulistycznych odnosnie wlasnie stanu siatkowki. Wyszlo, ze moge rodzic. Poza tym mialam zamowiona polozna, ktora wychodzi z zalozenia, ze prze sie juz na samej koncowce, moja 2 faza trwala 1,5 godziny i w wiekszosci musialam powstrzymywac parcie, co bylo naprawde trudne, az glowka sama przestanie sie cofac w kanale. Potem poparlam 2 razy i wystarczylo. POki co wada wzroku jest taka, jak byla.

    Znasz odpowiedź na pytanie: wada wzroku

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo