Wczesna ciąża a RTG

Czy wiecie coś na temat tego w jaki sposób może wpłynąć wykonywanie zdjęć RTG na bardzo wczesną ciążę?

5 odpowiedzi na pytanie: Wczesna ciąża a RTG

errol Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gacka:Czy wiecie coś na temat tego w jaki sposób może wpłynąć wykonywanie zdjęć RTG na bardzo wczesną ciążę?
Kiedy byłam u lekarza na pierwszej wizycie, jak byłam w ciaży to wymieniajac rzeczy, które mogę robić, powiedziała, że zdjecia rtg też, bo przecież nie robisz ich niewiadomo ile.
pozdrawiam
R&R

paszulka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gacka:Czy wiecie coś na temat tego w jaki sposób może wpłynąć wykonywanie zdjęć RTG na bardzo wczesną ciążę?

Miałam RTG jakieś 2-3 dni po owu. Wtedy zaskoczyło z Basią.
Powiedziałam pani w pracowni, że staramy się i że jestem po owu. Powiedziała, że bardzo dobrze, że jej to mówię i założyła mi faruch ołowiany (chyba).

Basia jest cała i zdrowa. 🙂

Myślę, że jak ma być to będzie i silny zarodek, którem dane jest przyjść na świat przetrwa i RTG!
Acz mój mąż, który doktoryzuje się w zakresie USG na Politechnice i Teściowa, która jest lekarzem, który takowe badania wykonuje i jest uznanym specjalistą w Polsce uważają, że nawet z USG nie należy przesadzać. Prawda taka, że nie udowodniono, że szkodzi, ale też nie udowodniono, że nie szkodzi. No a RTG jest znacznie bardziej inwazyjne i przenikające tkanki.
Moja rada taka, że jak nie trzeba zaglądać do “środka” to nie ma co być nadgorliwym, a jak są wskazania medyczne to trzeba postępować wg wskazań i zachowywać wszelakie środki ostrożności jak fartuch w moim przypadku.
Pzdr
Aga

polinpoz26 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gacka:Czy wiecie coś na temat tego w jaki sposób może wpłynąć wykonywanie zdjęć RTG na bardzo wczesną ciążę?

z tego co wiem we wczesnej ciązy (do 14 dni po zapłodnieniu ) liczy się zasada “wszystko albo nic” czyli jeżeli ciąża się utrzyma to na pewno będzie wszystko ok!, jednak potem należy uważać, jeżeli się już wie o ciązy to stoswać wszelkie środki ostrożności.

gosik Dodane ponad rok temu,

Znajoma robiła, nie wiedząc że jest w ciąży (1-2 tyg po zapłodnieniu) rtg klatki piersiowej (bez fartucha ;))
Lekarz prowadzący powiedział żeby się nie martwiła, i że jeśli ciąża się utrzymała, to wszystko powinno byc ok. Jest w 7 miesiącu i na razie jest ok 🙂

Ewa2020-06-22 16:38:32

Miałam robione RTG zęba. Pomimo że wykazało, że nie jestem w ciąży. Okazało się że RTG robiłam w 10 dniu ciąży. Czy mam się obawiać że dziecko będzie chore?

Znasz odpowiedź na pytanie: Wczesna ciąża a RTG

Dodaj komentarz

Dla starających się
Świąteczne życzenia
Dziewczyny, ponieważ nie wiem czy będę miała dostęp do internetu jutro, więc już dziś chcę złożyć Wam świąteczne życzenia. A więc... Kochane... [B]Zdrowych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny
Czytaj dalej
Dla starających się
wkurzona!!!!!!!!
Dziewczyny ratunku pomocy bo ja już nie wiem co o tym myśleć...pisałam Wam że 18 zrobiłam test...jedna krecha była taka mocna a druga taka bledziutka ale byla widoczna....19 powinnam dostać
Czytaj dalej