Weradnowanie i pierwszy spacerek?

Dziewczyny!!

Kiedy zacząć werandowanie i kiedy iść na pierwszy spacer?
Wiem, że jest kilka teorii odnośnie tej kwestii, ale prosze napiszcie mi jak było u Was?
Chciałabym wyjśc z Michasiem na spacerek bo nie ma jakegoś wielkiego mrozu, ale jakoś boję się zacząć całą akcję.
Stresuje mnie wiele rzeczy. Np to, że wyjde i Mały będzie bardzo płakał, a my nie używamy smoczka do uspokajania, i co wtedy?

Napiszcie o własnych doświadczeniach.
Z góry dziekuję i pozdrawiam!

Michałek (14.05, 2004-01-09)

3 odpowiedzi na pytanie: Weradnowanie i pierwszy spacerek?

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Weradnowanie i pierwszy spacerek?

My zaczynaliśmy werandowanie, kiedy Ptyśka miała 10 dni. Najpierw 10 minut, potem 20, 40, godzina i piątego dnia na spacer na 15 minut, potem 30, 45 i godzinka.
Wychodziliśmy do -5 st.C.

Problemu z płaczem nie było, bo kiedy Ptyla wyczuwała chłodne powietrze natychmiast zasypiała. Miałam jednak zawsze w zapasie smoczek.
Pozdrawiamy

Beata i Ptysia (30.01.03)

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: Weradnowanie i pierwszy spacerek?

My zaczełysmy werandowanie 10 dni po urodzeniu. Gdyby nie podła pogoda zaczełybysmy wczesniej spacerki. Tzn nawet nie wiem czy to było werandowanie – 2 dni z rzedu po prostu przystawilismy małą do okna (była w kombinezoniku) – raz na 10 minut, drugi na 20. Po tych 2 dniach od razu na dwór i to z grubej rury – 2 godziny. Płacz na dworze jest chyba mało prawdopodobny u takiego malucha – swieze powietrze powinno uspic Michałka. U nas przynajmniej tak jest. No i tez sie bałam płaczu ale poszłam bez smoka i do tej pory wcale nie jest potrzebny
powodzenia

Usianka i Emilka (4.XI.2003)

sprezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Weradnowanie i pierwszy spacerek?

Jak mała skończyła tydzień otwierałam okno, kiedy spała (otulałam ją szczelnie). Potem stawiałam wózek bliżej okna. Jak skończyła 2 tygodnie wyszłam z nią pierwszy raz, byłyśmy ok. pół godziny (była piękna słoneczna pogoda). Potem stopniowo wydłużałam czas spaceru. Do tej pory nie ominęłyśmy ani jednego dnia.
My zawsze mamy smoczek na spacerze bo malutka ma zwiększoną potrzebę ssania ale świeże powietrze usypia ją natychmiastowo. Pozdrowienia!

Sprezynka i Poleńka (05/12/2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Weradnowanie i pierwszy spacerek?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
zabek!!!!
Troche spozniony ten post ale nie mialam dostepu do inetrnetu przez krotlka chwile[img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] .Taaak,w niedziele 18go stycznia po raz pierwszy uslyszalam prawa dolna jedyneczke mojego malenstwa[img]/images/forum/icons/laugh.gif[/img] .Zastukal po raz ierwszy
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Płacz przy przewijaniu?
Czy to normalne, że Mluchy tak straznie płaczą przyt przewijaniu? Mój Michałek płacze tak jakbym obdzierała go ze skóry. Przy tym tak pedałuje nózkami, że zapięcie pampersa to prawdziwy wyczyn. Czy Którejś
Czytaj dalej