Forum: Karmienie

wit. d3

Zuzia ma 15 mies. i od początku nie przyjmuje witamin(a, d3,), były wymioty, biegunka. Nie podawałam zatem. Może mleko(nadal karmię piersią) zawiera na tyle ile potrzeba dziecku. Martwię się jednak, żeby nie miało to przykrych następstw.Innego mleka nie pije!

4 odpowiedzi na pytanie: wit. d3

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: wit. d3

Może ściągnij trochę mleka i wymieszaj z witaminą a potem podaj dziecku łyżeczką. Bo ta witamina jest w oleistej postaci i może jak dajesz ja samą bezpośrednio to ma wtedy odruchy wymiotne.

miro Dodane ponad rok temu,

Re: wit. d3

NIESTETY MLEKO MATKI NIE ZAWIERA WIT. D3:(( DLATEGO TRZEBA JĄ PODAWAĆ DODATKOWO. WYMIESZAJ KROPLE ZE SWOIM POKARMEM I DAJ MAŁEJ NA ŁŻECZCE. MOŻE BĘDZIE LEPIEJ!!!

KASIA I MIŁOSZEK 17.05.02

awkaminska Dodane ponad rok temu,

Re: wit. d3

podobno jeśli mama bierze witaminy to i dziecko bierze je z cycka? Więc jeśli przyjmujesz jakąś Materne czy Vitrum Prenatal to może jest OK? Ale spytała bym sie pediatry. W tym wieku to może tran, ale moja starsza to żygała nim jak kot.

Mysia

kas Dodane ponad rok temu,

Re: wit. d3

A próbowałaś Vigantoletten. To jest witamina D w tabletkach i dobrze rozpuszcza się w mleku. Moja Zuzka po kropelkach miała biegunkę, a po tabletkach wszystko jest w porządku. A może Twoja Zuza prawidłowo się rozwija i krzywica jej nie grozi i wcale nie musi dojadać witaminy – skonsultuj z pediatrą, może niepotrzebnie się martwisz…
Pozdrawiam

Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)

Znasz odpowiedź na pytanie: wit. d3

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Tylozgjecie macicy?
Sorki jak zle napisalam w tytule ale tak naprawde do dzis nie wiem jak sie to pisze.... Czy wiecie cos na ten temat. Bo ja mam i jak bylam 1
Czytaj dalej
Karmienie
Ciekawostka (długie)
Coś właśnie znalazłam- tym, którym znajomi/rodzina/lekarze mówią, że mleko matki jest małowartościowe, powinno to zamknąć buzię. Co prawda tekst jest po angielsku, ale i tak powinien zrobić wrażenie :). Breastmilk Composition:
Czytaj dalej