wizyta u pediatry,jakie badania powinien zlecić??

Witajcie Drogie Mamy!! Chcialabym zapytac bardziej doswiadczonych Mam, jakie obowiazkowe badania mialy zlecane przez pediatre Wasze dzieciaczki poczawszy od pierwszej wizyty lekarskiej? Moj synek wlasnie skonczyl 4-ty miesiac i niedawno bylismy na kontroli lekarskiej i szczepieniu,ale wyszlam z gabinetu niezbyt zadowolona,poniewaz pani doktor bardzo sie spieszyla delikatnie mowiac i po prostu nas zbywala,wizyta trwala stanowczo za krotko (za chwile mialo wejsc juz nastepne dziecko ) i niewiele mi sie udalo wyciagnac od tej lekarki. Czy moglybyscie mi powiedziedziec na co powinnam zwrocic uwage,nie jestem lekarzem a nie chcialabym czegos przeoczyc,jakichs waznych badan. Czy moj synek powinien miec zrobiona kontrolnie morfologie,zelazo czy np.wapn,potas? Czy powinien brac jakies witaminy? Jest karmoiny tylko piersia i teraz mam zamiar wlasnie wprowadzic mu juz cos nowego.Jakie badania robily Wasze dzieci do tego czasu? Bede wdzieczna za kazda odpowiedź!!!!

5 odpowiedzi na pytanie: wizyta u pediatry,jakie badania powinien zlecić??

eris Dodane ponad rok temu,

Re: wizyta u pediatry,jakie badania powinien zleci

Mat od urodzenia miał robione tylko jedno badanie (oczywiście poza wszystkimi w szpitalu po porodzie)-morfologię krwi i do tej pory żadnych innych badań. Oczywiście przy każdej wizycie badanie głóki-ciemiaczek, płuc, waga i to wszytsko.


Marta i Mat 26.10.2003

porky Dodane ponad rok temu,

Re: wizyta u pediatry,jakie badania powinien zlecić??

Juleczka oprócz badań po porodzie, ma na każdej wizycie badanie ciemiączka i płucek i sprawdzają wagę. To wsio.

Juleczka (Puchatek) 12.12.04

ika Dodane ponad rok temu,

Re: wizyta u pediatry,jakie badania powinien zleci

U nas na początki –
wywiad rodziców
co dziecko juz umie
ciemiączko, badanie brzuszka, mierzenie, ważenie, gardełko
pierwsza mirfologia w wieku 6 miesięcy
Miał zalecone podawanie wit d3 a od 5 miesiąca juvit multi
i to wszystko
Jesli karmisz piersią to warto moze jeszcze poczekać z wprowadzaniem obcych pokarmó. Twój pokarm optymalnie zaspokaja potrzeby Twojego dziecka do 6 miesąca życia.
Jeśli nie jesteś zadowolona z pediatry moze warto pomyśleć o zmianie? Warto mieć lekarza do którego masz zaufania w sytuacjich kryzysowych.
pozdrawiam ciepło

ika i Igor 01.04.2004

kra Dodane ponad rok temu,

Re: wizyta u pediatry,jakie badania powinien zlecić??

U nas lekarz tylko osłuchuje dziecko, patrzy czy zdrowe (żeby móc zaszczepić) i to wszystko. Wiktor ma 1.5 roku i do tej pory nie miał robionych żadnych dodatkowych badań typu morfologia etc. Jeśli mam pytania, to lekarz na nie zawsze cierpliwie odpowiada, ale sam z siebie ogranicza się w zasadzie do osłuchania i „obejrzenia” dziecka. No i oczywiście ważenie i mierzenie, ale to już pielęgniarki.
Co do witamin, to być może powinniście dawać małemu d3 (chociaż o tej porze roku, to moze nie?), ale to zależy m.in. od wielkości ciemiączka, więc trudno powiedzieć.

Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

beasia Dodane ponad rok temu,

Re: wizyta u pediatry,jakie badania powinien zleci

Ania nie miała robionych żadnych badań, jak nie było podejrzanych objawów
dopiero jak było podejrzenie o infekcje dróg moczowych, to zlecono nam badanie moczu ogólne, a potem posiew, bo były bakterie, po skończonej kuracji robilysmy badanie kontrolne i jeszcze usg brzuszka
potem z kolei podejrzewano u niej anemęi-mało jadla, a pediatra po stanie śluzówki stwierdziła, że może to być anemia, więc zleciła nam morfologię..
i to wszystko…
jesli dziecko jest zdrowe, to lekarz nie musi zlecać żadnych badan
a co do witamin, to my od sezonu jesienno/zimowego oprócz wit.d bierzemy cebionmulti 3 kropelki dziennie

Anulka 08.06.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: wizyta u pediatry,jakie badania powinien zlecić???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
PILNE!!! Krwinki białe w moczu! ILE NORMA?
Pytanie PILNE. Tyśka ma okropnie złe wyniki moczu. Bakteria coli znów zaatakowała. Póki co krwinki białe są w nienormalnie dużej ilości, nawet boję sie ją podać. Jaka jest norma? Ile jest przy ZUM? Co oznaczaja dziesiątkowe
Czytaj dalej
Karmienie
do Mam 4-miesieczniakow o karmieniu
Drogie Mamy!! Co juz jedza Wasze dzieciaczki od 4-go miesiaca zycia, chodzi mi o dzieci karmione tylko piersia. Podobno juz mozna wprowadzac jabluszko i zupke bez mieska,tylko ze nasz lekarz
Czytaj dalej