Woda?

Jakij wody uzywacie do przyrzadzania herbatki.
Czy i ile czasu gotujecie mineralną?


Ala i Filipek
ur.29.07.2003

7 odpowiedzi na pytanie: Woda?

 1. Re: Woda?

  Lekarka powiedziała nam, że nie powinno się przygotowywac posiłków i herbatek na mineralnej, ale na źródlanej, bo po przegotowaniu w mineralnej zachodzą takie zmiany, że dziecko może dostac biegunki. I mineralnej absolutnie nie uzywąc do zrobienia do mleka, bo ono juz ma minerały i witaminy i nie powinno się podwajać dawek. Jesli nie mam źródlanej gotuję zwykłą około 5-7minut, po czym tylko podgrzewam gdy jest potrzebna. Jak dotąd system sie sprawdza.
  PS sa nawet wody mineralne, które po przegotowaniu gęstnieją i “glutkowacieją” i ich nie wolno podawać w żadnym wypadku!!!

  • Re: Woda?

   racja, tyle ze w Polsce nazewnictwo wód jest wypaczone i podobno wiele tzw. mineralnych tak naprawde jest tylko stołowymi czy źródlanymi

   • Re: Woda?

    Ja przegotowuje kranowke…. 🙂
    Jak sara była mniejsza to przegotowywalam nałęczowiankę.

    Gosia i księżniczka Sara ur 23.09.02

    • Re: Woda?

     Naleczowianke, gotuje kilka minut. Pierwsze slysze, ze mleka nie mozna przygotowywac na mineralnej. Raczej z warszawska kranowa bym uwazala. A co do zrodlanej (oligocenki) to z kolei nasza lekarka zabrania – tam dopiero to jest “nie-wiadomo-co”…

     Basik i Tynia urodzona 3.10.2002

     • Re: Woda?

      no własnie.cholera wie skąd te wody tak naprawde sa czerpane?


      Ala i Filipek
      ur.29.07.2003

      • Re: Woda?

       My nie używamy wody mineralnej a jedynie przefiltrowanej. oczywiście do spożycia dla dzieciaczka gotujemy.
       .

       • Re: Woda?

        Jesli chodzi o wodę mineralna to też początkowo się zdziwiłam, ale dr tłumaczyła, że moda na gotowanie mineralnej do mleka wzięła się z popularnych pism dla rodziców, które potocznie traktują mineralna jako źródło zdrowia. Tyle tylko, że taka woda jest produkowana z myślą o dorosłych i to u nich uzupełnia pewne braki minerałów. Dziecku, które czasami tych braków nie ma, wystarcza ta ilość, która jest w mleku. Jesli dostanie jeszcze te z wody-ma nadmiar. Niekoniecznie musi on szkodzic (choć może), ale niepotrzebnie obciąża organizm. Ale w każdej sprawie-jak zwykle -dwie szkoły i decyzja nalezy do mamy. Tak jak w sprawie malowania włosów w ciąży, podrózy samolotem z noworodkiem, ubierania czapeczki we wrześniu itd…Dla mnie te argumenty dot. wody mineralnej są logiczne, ale nie każdego muszą przekonywać…A jesli chodzi o wody źródlane to wiadomo, że muszą byc atestowane, zaufane, nie takie z “nie-wiadomo-czym”…A fakt, że atestowanych jest mało.
        ada77 i miki 20 maj 2003 – Miki dłubie w wirtualnym ząbku ;-))))

        Znasz odpowiedź na pytanie: Woda?

        Dodaj komentarz

        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo