wody płodowe

Co to znaczy, że na samej końcówce ciąży ma się jeszcze strasznie dużo wód płodowych pomimo, że dziecko jest duże? Czy to coś złego?

4 odpowiedzi na pytanie: wody płodowe

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: wody płodowe

Chyba nic złego (póki nie jest to wielowodzie), ja miałam dużo wód i bardzo dobrze, bo przez ponad 16 godzin ze mnie leciało – miało co lecieć

sasanka Dodane ponad rok temu,

Re: wody płodowe

Mi też się wydaje, że to nic złego. W 35 tygodniu lekarz powiedział mi, że mam dużo wód ale nie wspomniał nic o tym, że to źle. Miriam wazyła wtedy około 3100, urodziła się cztery dni później. Ze mnie też leciało i leciało. Z powodu dużej ilości wody ucierpiała jedynie…..moja skóra rozstępy na tyłku, udach, na brzuchu mniej ale zawsze… Ale co tam te rozstępy, mam dziecko
Dodam tylko, że leżałam dwa miesiące pod kroplówką, dotawałam 1,5 litra płyynu dziennie, było lato, dużo piłam. Byłam jak balon z wodą. Nie wiem jednak, czy miało to wpływ na ilośc wód, raczej nie.

Milena i Miriam 26.08.2004

porky Dodane ponad rok temu,

Re: wody płodowe

Ja miałam stwierdzone wielowodzie, leżałam na patologii, miałam zrobioną amnioredukcję. Robili mi baaardzo dokładne usg, oglądali Juleczkę z każdej strony- wszystko ok :))
Ale ja miałam tak, że mi poziom wód się wachał. W jeden dzień miałam 30 {norma od 5 do 20}, a na następny dzień już 21.
Jeżeli lekarz nie stwierdził u Ciebie wielowodzia, to ok 🙂

Juleczka (Puchatek) 12.12.04

viccy Dodane ponad rok temu,

Re: wody płodowe

Co prawda nie powiedział mi, że to wielowodzie, nie użył tego słowa, ale był zdziwiony, że mam jeszcze tak dużo wód płodowych. Poczytałam sobie w archiwum forum, że to może być przyczyną nieleczonej cukrzycy, a mój cukier jest na granicy normy i nienormy (50g – po 1 godz.154 /norma to 140 i 75g – po 1 godz. 185/norma 180 i po 2 godz. 133/ norma 140). Do tego ostatnio miałam ciałka ketonowe w moczu (też może to być w wyniku cukrzycy, albo nieregularnego jedzenia). Co prawda powiedział, że dzidzia jest zdrowa, ale czy na pewno..? W poniedziałek idę do szpitala i zobaczę, ale do tego czasu chyba umrę ze zmartwienia.

Znasz odpowiedź na pytanie: wody płodowe

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Jaki model rodziny planujecie?
CZęsto słyszy się, jacy to młodzi ludzie są teraz wygodni i nie planują dzieci, mi wydaje się jednak zdanie to ni zupełnie prawdziwe, czytając to forum wogle się nie zgadza.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Dom, który straszy
Mam w domu małe tronado:) Mówię o moim synu:)) Od kiedy zaczął sam buszować po domu stwierdzam, że: 1. komody, na które zbierałam kase pół roku z Ikei są do dupy,
Czytaj dalej