wrócić do pracy – co robić?

dziewczyny pomóżcie mi co mam robić. Za miesiąć kończy mi się urlop macierzyński i bede musiała wrócić do pracy; ale zastanawiam sie nad urlopem wychowawczym. Jak wróce do pracy to praktycznie cały dzień mnie nie bedzie w domu na dodatek jeszcze w weekendy szkoła, Krzyś chyba już nic nie bedzie miał z mamy. Jednak jak nie wróce do pracy to nie wiem co bedzie za pół roku, sytuacja w tym kraju sie tak szybko zmienia. Dziewczyny co wy byście zrobiły?

fame i Krzyś (20.07.03)

6 odpowiedzi na pytanie: wrócić do pracy – co robić?

gosiar Dodane ponad rok temu,

Re: wrócić do pracy – co robić?

ja potrzebowałam 7 miesiecy żeby dojrzeć do tej decyzji tzn powrotu do pracy. Wcześniej sobie nie wyobrażam – chyba by mi serce pekło.

Ostatnio też myslałam nad tym kiedy znów mogę sobie zrobić przerwe na macierzynski no i sie wacham a koelzanka mówi “No co ty nie ta to inna praca bedzie – a dziecko jest malusie tylko raz” no i ma rację. Wiem ze to trudna decyzja.

Gosia i Michałek (11 msc:)

Dodane ponad rok temu,

Re: wrócić do pracy – co robić?

jeśli masz wybór – czyli męża, który zarabia – idź na wychowawczy :))

Kaśka z Natusią (18 miesięcy 🙂

olag Dodane ponad rok temu,

Re: wrócić do pracy – co robić?

jestem za wychowawczym. za nic nie oddalabym widoku mojej corki jak sama zaczyna siadac, mowic tata, mama itd itp.
ja mam wychowawczy do konca tego roku i gdyby nie to ze moja nastepczyni jest w ciazy i obiecalam (dalam slowo) ze wroce jak bedzie potrzeba przedluzylabym ten urlop.

Olag i Nina ur. 01.07.2002

agula24 Dodane ponad rok temu,

Re: wrócić do pracy – co robić?

Ja zostaje w domu- macierzynski skończył mi się 16 września- teraz jestem na urlopie a potem biore roczny wychowawcy! Mó mąż wprawdzie nie zarabia kokosów ale jakoś sobie damy radę -staram się o zasiek wychowawczy- a poza tym też uważam że nie chcę przegapić jak moje dziecko się zmienia. Po drugie idąc do pracy trzeba coś zrobić z maleństwem ja musiałam bym oddać do żłobka ( uważam że jest zamały, jak skończy rok to owszem) albo wynając nianie. Biorąc pod uwagę że niani trzeba zapłacić ok 600-800 zł to ja pracowałabym na nią bo jeszcze kasa na dojazdy itd ( czyli nie wiele więcej by mi zostało) a przeliczając to na czas który jestem z dzieckiem nic mnie nie przekona!!! Dodatkowo nie wiem na kogo bym trafiła i czy np nie utrzymywałabym jeszcze niani ( gdyby wyjadała mi lodówkę). Może to skrajny byłby przypadek ale to też koszty- więc wolę się cieszyć z maleństwem wspólnym dorastaniem- a póżniej zobaczymy jak to będzie….

tao Dodane ponad rok temu,

Re: wrócić do pracy – co robić?

ja wybrałam opcję pośrednią, tzn. po macierzyńskim, wykorzystałam jeszcze wypoczynkowy, a potem wzięłam 2 m-ce wychowawczego, czyli przedłużyłam o 3 m-ce. Na tyle mogłam sobie pozwolić, żeby nie mieć problemów w robocie.
Z perspektywy czasu widzę, że wybór był słuszny – tzn.moim zdaniem dziecko pozostawione po urlopie macierzyńskim jest zbyt małe. Natomiast pół roczne spokojnie sobie poradzi. Moj miał 8 m-cy, kiedy wróciłam, poszło bez problemu. Ale już 2 m-ce wcześniej widziałam, że mogłabym go spokojnie zostawić.

Tao i Igor (17.12.2002)

cccelinka Dodane ponad rok temu,

Re: wrócić do pracy – co robić?

Jesli tylko możesz sobie pozowlić na pozostanie w domu, to jasne, że zostań. W rozwoju dziecka najważniejsze są pierwsze trzy lata. Bardzo istotne jest, kto i jak się nim w tym czasie zajmuje. A wiadomo, ze nikt lepiej od Ciebie sie nie zajmie maleństwem.
U nas, ze względów ekonomicznych, mąz zostaje z malym, ja wracam do roboty. Stwierdziliśmy, ze w naszym przypadku tak będzie najrozsądniej, choć ja chętnie bym została jeszcze z rok, może dwa…

CCCelinka + Kacperek 21.03.03.

Znasz odpowiedź na pytanie: wrócić do pracy – co robić?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
czy to możliwe?
Czy możliwe jest żeby nawał mleczny dostać 6 tygodni po porodzie? Obudziłam się dziś w nocy z potwornym bólem jednej piersi, boli cała, guzków nie czuć no i mleko samo
Czytaj dalej
Karmienie
problem z dokarmianiem
Od 2 tygodni dokarmiam małego z butelki, raz dziennie wieczorem, bo brakuje mi pokarmu. Jak do tej pory jadł bez problemów, ale od 2 dni coś mu się zmieniło i
Czytaj dalej