wspolzycie po poronieniu

Dziewczyny ile czasu po lyzeczkowaniu odczekalyscie z wspolzyciem z Waszymi partnerami. Czy jest jakis okres ktory trzeba odczekac?

6 odpowiedzi na pytanie: wspolzycie po poronieniu

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: wspolzycie po poronieniu

Witaj,
Dużo zależy od kondycji psychicznej i fizycznej…partnerów (zwłaszcza Twojej). Do tego dochodzi długość krwawienia, plamienia po zabiegu i ew. inne dolegliwości (jeśli w ogóle towarzyszą: np.: jakieś zapalenia – co czasami się trafia, itp.). Bywaja oczywiście pary, które czekają ze współżyciem do pierwszego okresu po zabiegu i później decydują się na kochanie. Powiem Ci jak było u mnie (u nas): zaczęłiśmy wcześniej..jakoś trochę przed okresem…. Może oboje tego potrzebowaliśmy….
Pozdrawiam,

Kasia

doki Dodane ponad rok temu,

Re: wspolzycie po poronieniu

Od strony medycznej wygląda to tak, że jeśli nie ma żadnych powikłań (np. krwawienie) można zacząć współżyć po około 2 tygodniach po zabiegu. Tak powiedział mi lekarz. Od strony psychicznej ten czas może się wydłużyć. Jeśli oboje będziecie tego chcieli i Ty będziesz czuła się dobrze a wszystkie plamienia ustąpią to śmiało możecie współżyć.

Pozdrawiam
DOKI

mati2 Dodane ponad rok temu,

Re: wspolzycie po poronieniu

Ja miałam zalecone aby czekać do 1 miesiączki ale wytrzymaliśmy 4 tyg. a miesiączke dostałam po 6 tyg.
Głównie chodzi tu o to aby nie wprowadzić żadnego zakażenia bakteryjnego.

ninka Dodane ponad rok temu,

Re: wspolzycie po poronieniu

Powinno sie odczekac do pierwszej miesiaczki. Ja czekalam 6 tygodni. Z reszta nie bylam wczesniej gotowa. Ale zdarzaja sie nawet ciaze zaraz po lyzeczkowaniu, wiec pewnie nie wszystkie dziewczyny tego przestrzegaja.

Ninka
[Zobacz stronę]

ika Dodane ponad rok temu,

Re: wspolzycie po poronieniu

Mnie lekarze kazali czekać 5 – 6 tygodni, ale mysle, że jeżeli twój ginekolog nic Ci nie powiedział, to wystarczy, że poczekasz do pierwszego okresu. Do tego czasu już wszystko spokojnie się zagoi. Pozdrawiam cieplutko

ika

mala103 Dodane ponad rok temu,

Re: wspolzycie po poronieniu

Mi lekarz kazał aż do okresu żeby nie było zakażenia.

[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: wspolzycie po poronieniu

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Wróciłam ze szpitala
Jesteście kochane, właściwie brak takich słów na określenie tego co czuje po przeczytaniu Waszych postów. Choć na oczy Was nie widziałam, nigdy nie rozmawiałam, choć "nie znamy się" jesteście niezastąpione. Postąpiłyście
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Mojej coreczce poca sie raczki i stopki!!!
Moja coreczka ma 2 miesiace i 2 tygodnie. Od kilku dni zauwazam, ze ma zimne, ale spocone raczki i stopki. Czy to jest normalne????? Pozdrawiam Marta i Gabrysia (27.03.2003)
Czytaj dalej