wstrzymuje sikanie:(((

Już nie wiem o co chodzi:((((
około maja moje dziecko samo nagle zaczęło sciągać pampersa, wyciagać nocnik i robilo siusiu. nadeszło lato- wymarzony czas na edukację nocnikową, a tu….klops- amnezja:((( nie dość że tego juz nie robi, to na dodatek nie informuje że coś ma w pampersie- wcześniej jak coś zrobił to odrazu nas informował i ściągał pampersa. Coprawda wysadzamy go na na muszlę/ nocnik, ale zrobił z tego zabawe, a ostatnio zauważyłam, ze po “wysadzeniu” po założeniu pampersa/majteczek odrazu robi siku.
Dodam, że chodzi do żłobka jest wysadzany z innymi dziećmi, a siku robi od przypadku do przypadku.
Wydaje mi sie, ze chyba za mało nacisku bylo z naszej strony wcześniej aby edukacja nocnikowa przyniosła pozytywne efekty. Ale to wstrzymywanie zaczęło mnie martwić:((. Nawe trochę odpuściliśmy, żeby go nie zrazić ( odstawiliśmy smoczka-wiec to chyba by było za dużo dla niego)
wiem kiedy robi siku i kupę, ponieważ chowa się i nie pozwala do siebie zbliżyć; robi papa i wiem że mam mu nie przeszkadzać.
Ma już prawie 2 latka- co robić ??? dać mu jeszcze czas, czy może śa jakieś inne sposoby.
Pozdrowienia

Anita i Filip ur.25.09.03

1 odpowiedzi na pytanie: wstrzymuje sikanie:(((

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: wstrzymuje sikanie:(((

być moze kryzys nocniczkowy, Zu parę takich miała, jeden krócej, drugi dłuzej. Na pewno nie naciskaj i nie przymuszaj dziecka

Izka i Zuzia 3 latka 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: wstrzymuje sikanie:(((

Dodaj komentarz

Dla starających się
sprawdzanie - plamienie
Mam chyba głupie pytanie. Chodzi mi o sprawdzanie przed @ czy zaczęło się plamienie. Ja to robię [img]/images/forum/icons/blush.gif[/img] wkładając sobie palec i w sumie gdybym tego nie robiła to dzisiaj
Czytaj dalej
Dla starających się
gdzie tanio badania hormonków -Bydgoszcz
Mam pytanko gdzie dobrze i tanio badają hormonki w Bydgoszczy. Z góry dziękuję za info!!!!
Czytaj dalej