wychowawczy i brak podwyżki

wkurzyłam sie dziś.
od 1 stycznia wróciłam do pracy. podczas mojego wychowawczego podjęłam studia podyplomowe, podjełam procedurę uzyskania licencji na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowyc i zdałam egz. na doradcę podatkowego.
no i jestem jedyną osobą w pracy, która nie dostaje podwyżki, bo byłam na urlopie wychowawczym, bo przeciez przez ostatnie miesiące zajmowałam się dziećmi.
moja główna księgowa zrobiła wojnę w zarządzie, dlaczego nikt jej nie spytał o zdanie, bo ona bardzo chciała, żebym dostała te podwyżkę. no ale jeden członek zarządu (zresztą kobita stara panna, która tępi u nas dziewczyny, które są w ciąży)kategorycznie się sprzeciwił, bo stwierdził, że jak byłam na wychowawczym to nic mi się nie należy. i tyle. i mam już tego dość.

Gosia, Zuzia 3 lata i Marta 15 mies.

8 odpowiedzi na pytanie: wychowawczy i brak podwyżki

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

szczerze mówiąc wcale mnie to nie dziwi…

A i Ada. [Zobacz stronę]

asia-w Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

Dla pocieszenia – tak jest wszędzie. Nawet w szkole, gdzie nigdy takich rzeczy nie brano pod uwagę od tego roku się zmieniło. Smutne.
Asia i Mati (7.05.2002)

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

a ci na górze zastanawiają się dlaczego przyrost naturalny maleje…

Izka i 4 latka

gonia23 Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

nie rozumiem, to znaczy uważasz, że to słuszne, że nie dostałam podwyżki, czy że nie dziwi Ci, że tak postępują?
oczywiście, że nie należała mi się premia i nagroda roczna, bo przecież nie pracowałam, ale jednak w tym momencie zaczyna się nowy rok, a w moim dziale z nowym rokiem 2 dziewczyny odeszły na macierzyński i z 5 os. zostały 3, a pracy tyle samo. a ja mimo, iż robię więcej to pokutuję za to, że mam dzieci.
no cóż i tak planowałam zmieniać pracę, więc po prostu zabiorę się do tego szybciej…

Gosia, Zuzia 3 lata i Marta 15 mies.

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

Hmmm przecież wiesz jakie sa realia w obecnej Polsce-dlatego wcale nie jestem zdziwiona. Dla porównania mojej sytuacji napisze tylko że po 3 letnim wychowawczym wróciłam do firmy na dokładnie takich samych warunkach co w 2003 roku, po czym zostałam zwolniona po jakims czasie…

A i Ada. [Zobacz stronę]

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

Dlatego ja w czasie wychowawczego nie robię nic, co wiązałoby się z rozwojem zawodowym przydatnym ewentualnie do mojej obecnej pracy, tylko to, co sama chcę robić dla siebie samej. W żadnym razie nie oczekuję, że ktoś doceni moje wysiłki po powrocie. Czort wie, może po kilk m-cach dostanę wymówienie.

Michaś 09.05.04

gonia23 Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

ha, ale sytuacja finansowa firmy jest świetna i stać ich na te podwyżki, zwłaszcza, że jak sie jeszcze wczoraj dowiedziałam, podwyzki nie dostanę ja, 2 dziewczyny, które właśnie sa na macierzyńskim i jeszcze jedna dziewczyna, która wróciła do pracy po macierzyńskim w maju 2006. no i to mnie najbardziej wkurza, bo docenia się pracowników, którzy przez 20 at robią to samo i nie wykazują chęci, żeby się czegoś nauczyć. a jak się zmieniają przepisy to tylko jest “pani małgosiu, prosze mi napisać, jak będziemy teraz księgowac po zmianie przepisów podatkowych”. tak powiedziała mi wczoraj jedna z babek pracujacych ze mną (ale nie szefowa), a jaj jej na to, że nie mam podpisanej umowy z firmą na doradztwo podatkowe i nie należy to do zakresu moich obowiązków w firmie.

Gosia, Zuzia 3 lata i Marta 15 mies.

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i brak podwyżki

Kobiety mające dzieci traktowane są jak wybrakowane, bo a nuż pójdą na zwolnienie na dziecko albo zajdą w następną ciążę…z drugiej strony każą nam te dzieci rodzić…porąbane…

A i Ada. [Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: wychowawczy i brak podwyżki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Jak jedzą 3-miesięczniaki?
Tak jak w pytaniu... Jak jedzą wsze dzieci w tym wieku? Czytałam, że mogą być niespokojne, "szarpać się" ze względu na duże zainteresowanie światem zewnętrznym - jak to u was
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Kto zna Visual Basic? Jest robotka do zrobienia
Jak ktoś chętny to na priv zapraszam. [b]Asia & PAA Kids Co.:[/b] [img]http://koteczek.blog.w.interia.pl/dzieci2.jpg[/img]
Czytaj dalej