wychowawczy i wypowiedzenie

Słuchajcie, jak to jest: właśnie chciałam wrócić do pracy i napisałam podanie o przywrócenie-jednak mnie zwolnili z powodu redukcji etatu-dostałam 2 miesięczne odszkodowanie + 1 mc. pensji (dodam, że pracowałam ponad trzy lata) no i teraz pytanie; czy mogę jeszcze ubiegać się o zasiłek wychowawczy, czy już nie? No i czy mogli mnie tak właśnie zwolnić?
Wcześniej księgowa powiedziała mi, że do zasiłku potrzebne są dochody męża za 2001 rok. W 2003 r. nasze dochody się zmieniły i mąż zarabia mniej, czy można to jeszcze jakoś odkręcić?


Kasia i Iga (ur.29.01.2003)

3 odpowiedzi na pytanie: wychowawczy i wypowiedzenie

reno Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i wypowiedzenie

Na wychowawczym można zwolnić tylko z powodu likwidacji zakłądu, jak się wróci po wych. można zwolnić. Czyli jeśli już wróćiłąś do pracy to od razu pierwszego dnia mogli Ci dać wypowiedzenie, wcześniej nie. U Ciebie chyba zastosowano skrócony okres wypowiedzenia, stąd te 2 miesięczne odszkodowanie. Nie możesz się ubiegać o zasiłęk wychowawczy jeśli nie jesteś już pracownikiem – możesz go brać tylko do dnia upływu okresu wypowiedzenia. Z tymi dochodami jest tak, przelicza się na nowo jeśli doszło lub ubyło jakieś źródło dochodów, dokłądnie nie wiem bo nie zajmowałam się tym sama.

Reno & Nadia (07.02.2004)

reno Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i wypowiedzenie

Na wychowawczym można zwolnić tylko z powodu likwidacji zakładu, jak się wróci po wych. można zwolnić. Czyli jeśli już wróćiłaś do pracy to od razu pierwszego dnia mogli Ci dać wypowiedzenie, wcześniej nie. U Ciebie chyba zastosowano skrócony okres wypowiedzenia, stąd te 2 miesięczne odszkodowanie. Nie możesz się ubiegać o zasiłęk wychowawczy jeśli nie jesteś już pracownikiem – możesz go brać tylko do dnia upływu okresu wypowiedzenia. Z tymi dochodami jest tak, przelicza się na nowo jeśli doszło lub ubyło jakieś źródło dochodów, dokładnie nie wiem bo nie zajmowałam się tym sama.

Reno & Nadia (07.02.2004)

kate123 Dodane ponad rok temu,

Re: wychowawczy i wypowiedzenie

Znalazłam się w dokładnie takiej samej sytuacji jak Ty.
Reno trochę nie ma racji, gdyż zakład pracy może z różnych przyczyn zwolnić pracownika będącego na urlopie wychowawczym. U mnie sytuacja wyglądała tak, że moja firma przeprowadzała zmiany w strukturze organizacyjnej i koniczna była redukcja pracowników. Warunkiem jednak było to, że to były zwolnienia grupowe (powyżej 30 pracowników).
Generalnie jeżeli pracodawca podaje, że rozwiązanie umowy jest z jego przyczyny, to może zwolnić każdego, nawet osobę na urlopie wychowaczym. Jeżeli sytuacja firmy zmusza do tego żeby zlikwidować Twoje stanowisko to ma prawo to zrobić (niestety).


Kate + Olek (23.01.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: wychowawczy i wypowiedzenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
kolejna gierka, ale jaka!
polecam hihihi http://www.toppl.net/pliki/swf/gry/plemniki.swf shutter z [img]http://foto.onet.pl/upload/22/39/_218112_s.jpg[/img]Michasiem 22.08.03.
Czytaj dalej
Dla starających się
LUTENYL-gdzie jest @???
Witajcie dziewczyny! Mam pytanko. Otóż biorę Lutenyl, mój gin przepisał mi te hormony ponieważ nie występowała u mnie owulacja. Ma to być 3 miesięczna kuracja. Teraz skończyłam drugie opakowanie. Czekam
Czytaj dalej