Wychowawczy, zwolnienie z pracy, MOPS -pomocy!

Dziewczyny, jestem na urlopie wychowawczym (mam umowe na czas określony czyli wychowawczy do końca tego roku i od razu koniec umowy). Pobieram zasiłek rodzinny i wychowawczy z MOPS. Dowiedziałam sie ze jestem na liscie do zwolnienia z pracy od 1 czerwca (iles tam osób nie tylko ja) no i nie wiem co teraz mam zrobić. Czy pracodawca moze mnie zwolnić, co dalej z zasiłkami? Tak sobie myslałam ze do konca roku ten zasiłek z MOPS, potem zasiek dla bezrobotnych i jakos przewegetuje do końca przyszlego roku i poszukam pracy i przedszkola/żłobka dla Mai a teraz nie wiem co robić. Moja sytuacja finansowa jest ciezka i każdy pieniądz bardzo ważny.
Moge liczyć na jakąs rade?

3 odpowiedzi na pytanie: Wychowawczy, zwolnienie z pracy, MOPS -pomocy!

agaibebe Dodane ponad rok temu,

Kiedy mogą cię zwolnić na wychowawczym:

[Zobacz stronę]

Ochrona pracownika (przebywającego na urlopie wychowawczym) przed rozwiązaniem stosunku pracy kończy się w 2 przypadkach:

-w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy,

-gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.

Szczegóły w linku.

snoopy Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez AGUSIA150:Dziewczyny, jestem na urlopie wychowawczym (mam umowe na czas określony czyli wychowawczy do końca tego roku i od razu koniec umowy). Pobieram zasiłek rodzinny i wychowawczy z MOPS. Dowiedziałam sie ze jestem na liscie do zwolnienia z pracy od 1 czerwca (iles tam osób nie tylko ja) no i nie wiem co teraz mam zrobić. Czy pracodawca moze mnie zwolnić, co dalej z zasiłkami? Tak sobie myslałam ze do konca roku ten zasiłek z MOPS, potem zasiek dla bezrobotnych i jakos przewegetuje do końca przyszlego roku i poszukam pracy i przedszkola/żłobka dla Mai a teraz nie wiem co robić. Moja sytuacja finansowa jest ciezka i każdy pieniądz bardzo ważny.
Moge liczyć na jakąs rade?

niby są przepisy ze będąc na wychowawczym jesteś pod ochroną i nie mogą cię zwolnić do końca wychowawczego
ale są wyjątki
np upadłość zakładu lub właśnie zwolnienia grupowe ( ty piszesz ze chcą zwolnić u was więcej osób- więc być może będą mogli to podciągnąć pod zwolnienia grupowe) a przy zwolnieniach grupowych powinnaś dostać jakąś odprawę tak mi się wydaje :Niepewny: zresztą poczytaj
tu fajny artykuł jest [Zobacz stronę]

agusia150 Dodane ponad rok temu,

Tak też myslę że chyba jednak mogą bo czytałam ten wyrok SN ale o odprawie nic nie wiedziałam, dzięki.

Znasz odpowiedź na pytanie: Wychowawczy, zwolnienie z pracy, MOPS -pomocy!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcę nawiązać kontakt z innymi rodzicami
Wodzisław - Rybnik - Jastrzębie...
czesc. wiem ze są tutaj mamy z tych okolic. moze popiszemy w tym wątku? a jak sie wątek rozwinie to i moze jakiś zlocik sie uda zorganizowac?:Fiu fiu: pozdrawiam.:Hura!:
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Prawnika mi trzeba na moment
Dziewczyny prawne zapytanie. Moim rodzicom została zasądzona nawiązka (art. 46, par.2 k.k.) od oskarżonego. Proszę o info w jaki sposób, kiedy, do kiedy ma tą nawiązkę oskarżony zapłacić. Czy jest jakiś
Czytaj dalej